Wiadomości

01 marca 2017 13:27 | Wiadomości

„POPIEŁUSZKO - apostoł odwagi” – spektakl muzyczny

Gołuchowskie Centrum Kultury „ZAMEK” oraz Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów organizuje Spektakl Muzyczny pt. „POPIEŁUSZKO – apostoł odwagi”.  To sztuka, która opowiada o niezwykłej charyzmie i nieugiętej sile wiary błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

Wydarzenie odbędzie się 2 kwietnia 2017 r. o godz. 17:30 w Świetlicy Wiejskiej w Kucharkach. Bilety, w cenie 15 zł, do nabycia w Gołuchowskim Centrum Kultury „ZAMEK”, Bibliotece Publicznej Gminy Gołuchów oraz w parafii Kucharki.

Spektakl gwarantuje niezwykłe poruszenie widzów na każdej płaszczyźnie. Wzmacnia wiarę i poczucie tożsamości narodowej poprzez opowiedzenie na nowo historii niezwykłego człowieka, który poświecił życie za wolność Ojczyzny. To przedstawienie, które powinny zobaczyć wspólnie całe pokolenia. Scala ludzi, zbliża, wzmacnia poczucie wspólnoty. „Popiełuszko – apostoł odwagi” - niezwykła lekcja historii połączona z niesamowitymi przeżyciami muzycznymi. Forma teatralna na pograniczu musicalu i dramatu. W spektaklu zostały wykorzystane oryginalne materiały archiwalne.

Czas trwania ok. 90 min.

Do przedstawienia zostaną zaangażowani przedstawiciele społeczności lokalnej.

Zapraszamy!

Przeczytano: 862 razy.

Wydrukuj

Do góry