Wiadomości

23 listopada 2017 11:31 | Wiadomości

XII Gołuchowski Jarmark Bożonarodzeniowy

Bogactwo świątecznych atrakcji przygotowują organizatorzy Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gołuchowie. Impreza ta wpisała się już w kalendarz imprez gminy Gołuchów, a mieszkańcy gminy Gołuchów,  jak i okolicznych miast i gmin, chętnie korzystają z tej propozycji kulturalnej. Wydarzenie, które przyciąga kilkaset osób, odbywa się w trzech wymiarach:
- jarmarcznym – na stoiskach wyroby rękodzielnicze prezentują lokalni twórcy
- artystycznym – w przestrzeni scenicznej prezentują się lokalne środowiska artystyczne, kolędują, przedstawiają program jasełkowy. To też doskonała okazja do podsumowań wielu akcji i konkursów odbywających się w gminie na przestrzeni roku
- kulinarnym – co roku częstujemy uczestników Jarmarku świątecznym smakołykiem
Myślą przewodnią tegorocznego Jarmarku będzie świąteczne kolędowanie i gotowanie, stąd przybędą do nas ludowi kolędnicy  z charakterystyczną gwiazdą kolędniczą.
Ciekawym wydarzeniem będzie również pokaz kulinarny w wykonaniu Mariusza Szweda – finalisty III edycji popularnego programu Master Chef. Kulinarny Mistrz przygotuje podczas Jarmarku blisko 100 porcji świątecznych pierogów.
Rozszerzona w tym roku będzie również przestrzeń warsztatowa. Rodzice z dziećmi będą mogli własnoręcznie przygotować świąteczne akcesoria: uszyć filcowaną bombkę, ozdobić torbę ekologiczną czy gwiazdę kolędników. Tradycyjnie, na najmłodszych czekać będą pierniki do własnoręcznego polukrowania.
Na Jarmark przybędzie również Św. Mikołaj. W części artystycznej zaprezentują się Zespół Pieśni i tańca „ŻYCHLINIOKI”, TRIO wokalne Gminnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz dzieci ze Studia Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej.
Szkoły zaprosimy do konkursu na ozdobienie kolędniczej gwiazdy. Seniorzy tradycyjnie prowadzić będą świąteczną kawiarenkę. Promować będziemy tegoroczne wydawnictwo o „Przydrożnych znakach wiary z terenu gminy Gołuchów” oraz drugie wydanie książki o pt. „Czerminek, Czechel, Kucharki, Szkudła – zarys dziejów” z możliwością zdobycia autografu autora Stanisława Małyszki. Ponadto, wszystkich zaprosimy do akcji „Złóżmy sobie życzenia na Święta”.
 Serdecznie zapraszamy!
Info. GCK „ZAMEK”

Przeczytano: 1060 razy.

Wydrukuj

Do góry