Wiadomości

06 marca 2018 10:39 | Wiadomości

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „ Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Organizatorem turnieju jest Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Gołuchowie oraz Urząd Gminy. Tegorocznym gospodarzem turnieju jest jednostka OSP Jedlec. Eliminacje gminne OTWP przeprowadzone zostaną w dniu 11 marca (niedziela) 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jedlcu o godzinie 13:00.
Uczestnikami OTWP jest młodzież należąca do jednostek OSP z terenu Gminy Gołuchów, która rywalizować będzie w trzech grupach wiekowych:
I grupa - uczniowie szkół podstawowych,
II grupa - uczniowie szkół gimnazjalnych,
III grupa - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Uczestnicy którzy zajmą I, II i III miejsce w każdej z w/w kategorii uzyskają awans do eliminacji powiatowych, które odbędą się w Dobrzycy w dniu 24 marca br.

Przeczytano: 980 razy.

Wydrukuj

Do góry