Wiadomości

16 marca 2018 15:25 | Wiadomości

Dzień Kobiet i Mężczyzn w Gołuchowie

W dniu 10 marca Gołuchowskie Koło Emerytów i Rencistów po raz kolejny świętowało Dzień Kobiet i Mężczyzn. W uroczystości wzięło udział ponad 60 członków Koła. Wszystkich przywitała przewodnicząca p. Irena Skowrońska. Życzenia wraz z koszem słodyczy uczestnikom spotkania przekazali  wójt Marek Zdunek oraz sekretarz gminy Tatiana Stefaniak.  Następnie głos zabrała p. Marta Uciechowska, która już tradycyjnie zwróciła się do Koleżanek i Kolegów przygotowanymi przez siebie słowami :

 „Kochani moi zacznę zwyczajnie. Powiem, że z Wami jest tu całkiem  fajnie, czy deszcz, czy słota, słońce czy wiatr ryczy na Waszą obecność zawsze można liczyć. Dziś Dzień Kobiet, więc głowy do góry, niech znikną z naszych twarzy gradowe chmury. Nie straszny nam cellulit i kurze łapki, my z tym jesteśmy morowe babki. Dla wszystkich Pań, dla dziewczynek, panowie starają się w tym dniu zrobić dobry uczynek. By czasu na wszystko nam starczało, to co jest dobre na jeszcze lepsze się zmieniało, często się uśmiechają i życzenia składają. My też się uśmiechamy i życzenia wszystkim składamy uroczyście. Żyjcie przynajmniej 100 lat z nami oczywiście. Bądźcie zawsze radosne, złym losom nieznane, uprzejme, tkliwe, przez wszystkich kochane. Przede wszystkim byście czuły, że jesteście doceniane. Więc miłe Panie niech się Wam wiedzie i przy śniadaniu i przy obiedzie. I przy lekturze, samotnie, czy przy rodzinie, niech szczęście duże Was nie ominie. I u fryzjera i u lekarza, niech radość szczera Wam się przydarza. Życzymy też zdrowia, humoru i pomyślności. Niech Was mężczyźni na rękach noszą do końca dnia  o nic nie proszą. Więc  dziś drogie Panie niech ominie nas tu sprzątanie. Niech dziś facet obsługuje, kwiatek wręczy da buziaka, bo to jest tradycja taka. A wieczorem?- pomizia po uszku , klepnie w ramię /pupę/ i przypomni, że od jutra on znów rządzi. A kobiety? – kobiety do roboty, resztę dni świętują chłopy. I to by było na tyle, bo czego tu jeszcze życzyć, kiedy życzeń wypowiedziano już tyle. Więc dołożę do wszystkich pań i panów jedno życzenie małe. Bądźcie szczęśliwi przez życie całe. Wówczas nawet pośród  smutków zawsze i wszędzie kochane słoneczko świeciło Wam będzie i oby z Waszych twarzy te promienie słońca, nigdy nie zginęły i trwały do końca.

Podczas biesiady nie zabrakło również słowa śpiewanego. Chór seniorów pod dyrygenturą p. Ireny Skowrońskiej wykonał kilka utworów, które umiliły czas i wprawiły w dobry nastrój na dalszy czas spotkania. Nie zapomniano również o solenizantach oraz jubilatach, którzy w tym roku obchodzili lub będą obchodzić swoje 70 urodziny. To do nich skierowano napisane przez p. Martę piękne życzenia. Miłą niespodzianką był również przygotowany na tę okoliczność tort, który osłodził uroczystość wszystkim obecnym.

Zdjęcia:

Przeczytano: 805 razy.

Wydrukuj

Do góry