Wiadomości

24 maja 2018 10:27 | Wiadomości

Koniec przygody LKS-u w Pucharze Polski

W środę 23.05.2018r. o godz. 17:10 Ludowy Klub Sportowy w Gołuchowie podejmował na własnym boisku IV ligową drużynę MKS Luboszanina Trzciankę w rozgrywkach ½ Finału Wielkopolskiego Pucharu Polski. Niestety LKS-owi nie udało się awansować do finału wojewódzkiego. Drużyna gospodarzy przegrała 1:2 z drużyną z Trzcianki. Mecz rozpoczął się z 10 minutowym opóźnieniem w związku ze spóźnieniem się sędziów. Drużyna LKS-u w pierwszej połowie przeważała, co zwieńczone zostało golem w 34 minucie meczu, którego strzelił Krystian Benuszak mijając obrońców, a także bramkarza posłał  piłkę do pustej bramki. W drugiej połowie MKS Trzcianka zaczęła stwarzać dogodne sytuacje brakowe w 57 minucie meczu po wrzuceniu piłki w pole karne LKS-u, zawodnik z nr 2 Mateusz Kaczor strzałem z przewrotki (nożycami) wyrównał wynik spotkania. Drużyna LKS-u mogła ponownie objąć prowadzenie, jednakże bramkarz gości obronił silny strzał z 27 m Pawła Stępnia. Zawodnicy z Trzcianki powinni objąć prowadzenie około 75 minuty meczu, jednakże bramkarz LKS-u Marcin Żółtek wybronił sytuację sam na sam ratując LKS i przedłużając szansę na wywalczenie, co najmniej remisu. W 90 minucie meczu zawodnik LKS-u Igor Skowron chcąc wybić piłkę zawodnikowi z Trzcianki, fauluje go w polu karnym. Sędzia zagwizdał wskazując na wapno (rzut karny), dodatkowo pokazał czerwona kartkę Igorowi Skowronowi. Do piłki podszedł zawodnik z nr 7 Błażej Nowak strzałem w dolny prawy róg bramkarza pokonał Marcina Żółtka. Arbiter główny przedłużył mecz o 3 minuty. LKS atakował bramkę gości, w ostatniej akcji meczu sędzia dyktuje rzut wolny dla LKS-u wszyscy zawodnicy w tym bramkarz Marcin Żółtek udali się w pole karne drużyny przeciwnej. Niestety dośrodkowanie zostało wybite przez zawodnika z Trzcianki. Po tej akcji sędzia główny zakończył spotkanie ½ finału Wielkopolskiego Pucharu Polski.

Dziękujemy zawodnikom, trenerowi, działaczom LKS-u oraz wszystkim osobą związanym z naszym klubem za osiągnięcie tak dobrego wyniku w całych rozgrywkach Pucharu Polski.