Wiadomości

21 listopada 2018 09:38 | Wiadomości

XIII Gołuchowski Jarmark Bożonarodzeniowy – 9 grudnia 2018 r.

Bogactwo świątecznych atrakcji przygotowują organizatorzy Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gołuchowie. Impreza ta wpisała się już w kalendarz imprez gminy Gołuchów, a mieszkańcy gminy Gołuchów,  jak i okolicznych miast i gmin, chętnie korzystają z tej propozycji kulturalnej. Wydarzenie, które przyciąga kilkaset osób, odbywa się w kilku wymiarach:
- jarmarcznym/handlowym – na stoiskach wyroby rękodzielnicze prezentują lokalni twórcy
- artystycznym – w przestrzeni scenicznej prezentują się lokalne środowiska artystyczne, kolędują, przedstawiają program jasełkowy. To też doskonała okazja do podsumowań wielu akcji i konkursów odbywających się w gminie na przestrzeni roku
- kulinarnym –  zachęcamy uczestników Jarmarku do skosztowania świątecznych smakołyków
- warsztatowym – uczestnicy mogą własnoręcznie przygotować świąteczne ozdoby.
Myślą przewodnią tegorocznego Jarmarku będzie kolędowanie na góralską nutę, a motywem przewodnim – bombka choinkowa. 
W części artystycznej zaprezentują się adepci sztuki tanecznej ze Studia Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej oraz Chór Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gołuchowie. Gwiazdą jarmarcznego popołudnia będzie Folk kapela „Góralska Hora”, która na wielkopolskich nizinach kolędować będzie na góralską nutę.
Podsumujemy akcję promocyjną „Przyjeżdżajcie do Gołuchowa” oraz wręczymy nagrody w konkursach związanych z Jubileuszem 125-lecia ustanowienia Ordynacji Książąt Czartoryskich. Przewidziany jest również pokaz zdobienia bombek choinkowych.
Rozszerzona w tym roku będzie również przestrzeń warsztatowa. Malowanie wielkoformatowych świątecznych obrazów, ozdabiania bombek różnymi metodami oraz tradycyjnie, lukrowanie pierników – takie propozycje przygotowywane są na tegoroczne wydarzenie.
Na Jarmark przybędzie również Św. Mikołaj. Planowane są również świąteczne animacje dla dzieci.
Tradycyjnie seniorzy prowadzić będą świąteczną kawiarenkę, a na zakończenie imprezy przewidziana jest świąteczna loteria.
Serdecznie zapraszamy!
Info. GCK „ZAMEK”

Przeczytano: 894 razy.

Wydrukuj

Do góry