Wiadomości

14 sierpnia 2019 12:30 | Wiadomości

Starostowie i Asystenci Dożynek Gminnych w Tursku.

Tradycją naszej gminy jest, że Starostów i Asystentów Dożynek Gminnych wybiera się spośród mieszkańców pełniących w danym roku rolę gospodarzy Święta Plonów. Tegorocznymi gospodarzami są mieszkańcy Bielaw, Bogusławia-Bogusławic, Pleszówki i Turska.  Spośród nich wybrano Starostów i Asystentów.
STAROSTA DOŻYNEK – Pan Grzegorz Marecki z Turska.
Pan Grzegorz ma 48 lat. Od 2004 r., wspólnie z żoną Tatiana prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 49 ha. Gospodarstwo specjalizuje się w hodowli trzody chlewnej – 800 szt. w cyklu zamkniętym. Na polach uprawiane są zboża, kukurydza i rzepak. Pan Grzegorz ma dwoje dzieci: córkę Kingę i syna Mikołaja, a jego wielka pasją jest łowiectwo.
STAROŚCINA DOŻYNEK – Pani Urszula Ławińska z Pleszówki.
Praca zawodowa Pani Urszuli od 50 lat związana jest z Turskiem. Obecnie pełni funkcję kierownika w Gospodarstwie Rolno-Ogrodniczym Wiesława Wawrzyniaka w Tursku, które wcześniej funkcjonowało jako Przedsiębiorstwo Wieloobiektowe Tursko. W gospodarstwie uprawia się głównie kukurydzę i pszenicę oraz hoduje bydło opasowe – ok.1000 szt. Pani Urszula wraz z mężem Marianem mają dwoje dorosłych już dzieci i troje wnucząt. Wielką pasją Pani Urszuli jest przede wszystkim praca. Lubi odpoczywać przed telewizorem, czytając książki i rozwiązując krzyżówki.  
ASYSTENTKA STAROŚCINY - Pani Barbara Jamroszczyk z Bogusławic.
Pani Barbara ma 26 lat. Wspólnie z mężem i rodzicami prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 13 ha. Gospodarstwo specjalizuje się w hodowli trzody chlewnej oraz bydła opasowego. Produkcja roślinna dopasowana jest do potrzeb hodowanych zwierząt, a park maszynowy zaspokaja potrzeby gospodarstwa. W przyszłości planuje się powiększenie hodowli bydła opasowego. Pani Barbara lubi spędzać czas z rodziną – mężem Arturem oraz 1,5 roczną córką  Amelią. Relaksują ją prace w ogródku.
ASYSTENT STAROSTY – Pan Jakub Słowiński z Pleszówki.
Pan Jakub ma 25 lat. Z zawodu jest mechanizatorem rolnictwa. Prowadzi gospodarstwo o powierzchni 14 ha, specjalizujące się w hodowli trzody chlewnej oraz  bydła opasowego. Produkcja roślinna dostosowana jest do potrzeb hodowli. W prowadzeniu gospodarstwa pomagają panu Jakubowi rodzice. Lubi pływać, spędzać czas na siłowni i myśleć o rozwoju gospodarstwa.
Info. GCK „ZAMEK”  

Przeczytano: 1047 razy.

Wydrukuj

Do góry