Wiadomości

18 marca 2015 07:53 | Wiadomości

Wystawy czasowe w Muzeum Leśnictwa

Dwie czasowe wystawy zatytułowane „Wspomnienia II" oraz „Pastele" zostaną otwarte w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie 27 maca 2015 r.

Pierwsza z nich jest prezentacją twórczości Tamary Maj, artystki, która zajmuje się tkaniną i wikliną artystyczną, maluje również pejzaże. Tamara Maj jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej oraz do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego „Wiklina”. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Swoje prace prezentowała na 58 wystawach indywidualnych. Brała udział w ponad 200 wystawach konkursowych, zbiorowych i poplenerowych w kraju i za granicą. W Gołuchowie zobaczymy jej przestrzenne, wielobarwne prace wyplatane z tkaniny.

Druga z wystaw to malarska twórczość profesora Tomasza Motyla. Autor obrazów jest pracownikiem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie pełni funkcję kierownika Katedry Nauk Fizjologicznych i prodziekana ds. nauki. Poza pracą zawodową aktywnie działa w zakresie restytucji zwierząt dziko żyjących w Polsce. Jego twórczość artystyczna jest nierozerwalnie związana ze światem przyrody. Swoje prace, głównie pastele, prezentował na wystawach w kilku polskich muzeach i galeriach. Na wystawie w Ośrodku Kultury Leśnej zostaną pokazane 53 obrazy Tomasza Motyla.

Podczas wernisażu wystaw, który rozpocznie się o godz. 16.30 w Muzeum Leśnictwa – „Oficynie”, odbędzie się koncert fortepianowy w wykonaniu Janusza Krysiaka.

Obydwie wystawy można oglądać do maja br. Zapraszamy.

 

W okresie od 6 do 25 marca br. Muzeum Leśnictwa Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie udostępnia do zwiedzania wystawę, na którą składają się fotografie roślin i ogrodów zwycięzców oraz laureatów międzynarodowych konkursów "International Garden Photographer of the Year. Competitions 5,6 & 7". Wystawa mieści się w „Powozowni” i można ją zwiedzać po wcześniejszym zgłoszeniu się w „Oficynie”.

 Źródło: Alicja Antonowicz, Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie

 

 

Zdjęcia:

Przeczytano: 1652 razy.

Wydrukuj

Do góry