Wiadomości

19 sierpnia 2015 21:59 | Wiadomości

Akademia Gitary w Gołuchowie

14 sierpnia rozpoczęła się VIII już edycja Festiwalu Akademia Gitary. Wydarzenie to zyskało już miano „najbardziej wielkopolskiego festiwalu”. Od ośmiu lat, w drugiej połowie lata muzyka gitarowa rozbrzmiewa w kilkudziesięciu miejscach regionu.

VIII edycja trwa od 14 sierpnia do 6 września. Jak co roku, Organizatorzy Festiwalu,  na wielkopolskie sceny zapraszają najbardziej utalentowanych muzyków klasycznych oraz wirtuozów innych gatunków muzycznych, w tym flamenco, jazzu, rocka i bluesa. W gronie tegorocznych artystów znaleźli się m.in.: Marek Napiórkowski, Atom String Quartet, Woch & Guzik Duo, Petrit Çeku, Adriano Del Sal, Krzysztof Meisinger, Tomasz Zawierucha, Duo Arpeggione oraz Daniel Spaleniak.

W Gołuchowie, 29 sierpnia, wystąpi Duo Arpeggione.

Duo Arpeggione tworzą najlepsi w swoich dziedzinach belgijscy instrumentaliści. Wiolonczelista Wouter Vercruysse jest muzykiem o niezwykle szerokich horyzontach. Inspirująca współpraca z jego autorytetem, kompozytorem Armandem Cocekiem oraz światowej sławy wiolonczelistą Yo-Yo Mą, doprowadziły do rozwoju artysty również jako gitarzysty, improwizatora, kompozytora i kameralisty.

Drugi członek zespołu, gitarzysta klasyczny Jan Depreter, to laureat wielu międzynarodowych konkursów, który rok rocznie gości na licznych muzycznych festiwalach. Jest również cenionym wykładowcą i pedagogiem.

Koncert odbędzie się 29 sierpnia 2015 r. o godz. 18.00 w Zamku Książąt Czartoryskich.

Wstęp wolny.

Organizatorzy: Samorząd Gminy Gołuchów, Gołuchowskie Centrum Kultury „ZAMEK” oraz Muzeum Narodowe w Poznaniu, Oddział w Gołuchowie

Zdjęcia:

Przeczytano: 1729 razy.

Wydrukuj

Do góry