Biblioteka - Aktualności

21 marca 2013 15:56 | Biblioteka - Aktualności

Tydzień z Internetem 2013 - "Poradnia zdrowia"

20.03.2013 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Gołuchów odbyło się spotkanie mające na celu odkrywanie tajników Internetu. Uczestniczyli w nim seniorzy- czyli osoby 50+. Zajęcia te odbyły się w ramach międzynarodowej kampanii "Tydzień z Internetem 2013", która miała zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z sieci a także pokazać różne ciekawe i pożyteczne zasoby jakie można w niej znaleźć.

Tematyka spotkania związana była ze zdrowiem. Jego uczestnicy przekonali się jak wiele informacji o zdrowiu i zdrowym trybie życia można znaleźć w Internecie. Poznali przydatne strony, dowiedzieli się m.in. jak znaleźć lekarza, leki refundowane, dietę oraz jak zapisać się do forum dyskusyjnego "Senior cafe".

Na zakończenie seniorzy rejestrowali swój udział w ogólnopolskiej akcji "Jestem uczestnikiem Get Online Week 2013", dzięki czemu wiadomo ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach.

Spotkanie było okazją do dobrej zabawy, integracji i wspólnego odkrywania Internetu, a zorganizowano je we współpracy z Gminnym Uniwersytetem Trzeciego Wieku - Seniorzy XXI.

Zdjęcia:

Przeczytano: 1728 razy.

Wydrukuj

Do góry