Biblioteka - Aktualności

20 kwietnia 2016 12:53 | Biblioteka - Aktualności

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Bibliotece Gminnej w Gołuchowie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, przypadającego 2 kwietnia, Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów gościła w Oddziale Dziecięcym uczniów klasy V b ze Szkoły Podstawowej w Gołuchowie oraz uczniów klas I - III uczęszczających do Świetlicy Szkolnej. Wszyscy wzięli udział w quizie dotyczącym H. Ch. Andersena (data urodzin pisarza przypada 02.04, dlatego właśnie tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci). Za prawidłowe odpowiedzi uczniowie zdobywali „plusy” za aktywność w dziedzinie literatury. Odbył się też mini-konkurs plastyczny - zadaniem każdego ucznia było wykonanie ilustracji do wybranej książki, a następnie koledzy zgadywali tytuł i nazwisko jej autora. Nagrodami w tym konkursie były „plusy” za aktywność plastyczną –  i zdobyli je niemal wszyscy uczniowie. Po narysowaniu ilustracji do książek można było pobawić się w Kąciku Gier mieszczącym się w Oddziale dla Dzieci – wszystkim bardzo podobały się nasze nowe gry planszowe!

W trakcie zajęć dzieci mogły wybrać sobie książeczki, które później wypożyczyły. Nie wszystkie jednak posiadają kartę czytelnika w naszej Bibliotece, dlatego zachęcamy rodziców i opiekunów, by przyszli ze swoimi pociechami raz jeszcze (aby wyrobić kartę biblioteczną, potrzebny jest m.in. PESEL dziecka).
Własnoręcznie wykonane, kolorowe prace klasy V b ozdobiły gablotki w korytarzu Gminnej Biblioteki – zapraszamy do obejrzenia naszej mini-galerii, jesteśmy ciekawi, czy zgadniecie, jakie lektury ilustrowali nasi goście!

Prace uczniów ze Świetlicy Szkolnej zostaną wywieszone w przyszłym tygodniu.

Zdjęcia:

Przeczytano: 1134 razy.

Wydrukuj

Do góry