Imprezy kulturalne

Na terenie Gminy Gołuchów odbywa się wiele imprez kulturalnych, dzięki którym miejscowość rozpoznawalna jest w województwie wielkopolski a także w Polsce i w Europie. Oprócz tych dojrzałych, goszczących w gminie Gołuchów od kilku czy kilkunastu lat między innymi: Festiwal Chanterelle, Festyn Nocy Świętojańskiej, Noc Muzeów czy Krajowe Dni Ogrodnika, które umilają czas mieszkańcom a także osobom przyjezdnym, staramy się poszerzać i wprowadzać do naszego kalendarza dodatkowe, nowe imprezy tj. Święto Polskiej Niezapominajki – którego inicjatorem był Pan Andrzej Zalewski dziennikarz Programu I Polskiego Radia czy Jarmark Bożonarodzeniowy.
Organizatorem szeregu imprez o charakterze ekologiczno – przyrodniczym jest Ośrodek Kultury Leśnej. Można tutaj wymienić, organizowane corocznie święta: „Dzień Ziemi”, „Spotkanie z lasem”, Ogólnopolski konkurs „Bajarze z Leśnej Polany”.
Gmina Gołuchów nie jest nastawiona wyłącznie na import wydarzeń kulturowych, możemy pochwalić się  naszymi Zespołami Pieśni i Tańca „Tursko” oraz „Żychlinioki”, które w barwny i muzyczny sposób podtrzymują starodawne tradycje i promują kulturę ludową poza granicami naszej gminy, województwa, a także kraju.  Należy tutaj wspomnieć również o Orkiestrze Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelnej Wsi oraz o młodzieżowych chórach międzyszkolnym i gimnazjalnym, a także o chórze Koła Emerytów, które aktywnie działa zarówno w gminie Gołuchów oraz poza jej granicami. 

Kalendarz imprez gminy Gołuchów - 2017