Urząd Gminy Gołuchów
https://goluchow.pl

06 lutego 2020 08:45

Promesy wręczone! Programy społeczne podsumowane!

W dniu 3 lutego br. w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg zainaugurowała pierwszą regionalną konferencję podsumowującą rządowe programy społeczne. W spotkaniu z samorządowcami uczestniczył także wojewoda Łukasz Mikołajczyk.
W trakcie uroczystości Minister Marlena Maląg oraz Wojewoda Łukasz Mikołajczyk wręczyli wielkopolskim samorządom, w gronie których była także Gmina Gołuchów, promesy dofinansowania w ramach tegorocznej edycji programu „MALUCH+”.
W konferencji obok wójta udział wzięli kierownik GOPS – Agnieszka Kusiak oraz Anna Margiela – pracownik Urzędu Gminy, autor wniosków o dofinansowanie.
W ramach programu „Maluch+” na rok 2020, w Wielkopolsce powstanie dokładnie 1895 nowych miejsc opieki nad maluchami. Program obejmuje powstanie 19 nowych instytucji w gminach, które do tej pory nie miały u siebie żłobka czy klubu samorządowego.
Wartość pomocy finansowej przyznanej w ramach programu Maluch+ dla gołuchowskiego żłobka wynosi 322 085,00 zł.
Żłobek w Gołuchowie zostanie utworzony w ramach środków pozyskanych z dwóch programów komplementarnych, także ze środków z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego z którego dofinansowanie wyniesie 983 523,35 zł. Łączna wartość pozyskanych środków to kwota 1 305 608,35 zł, natomiast  planowana wartość całkowita projektów 1 437 893,99 zł.

Zdjęcia: