Urząd Gminy Gołuchów
https://goluchow.pl

06 czerwca 2011 12:11

Spotkanie poetyckie z Jerzym Gościniakiem

Zamek w Gołuchowie, Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu zaprasza na spotkanie poetyckie z Jerzym Gościniakiem, które odbędzie się 19 czerwca (niedziela ) 2011 r., o godz. 18.00.

Poeta pochodzi z Pleszewa, dokąd wraca sercem i słowem. Od roku 1986 mieszka w Bonn. Tworzy piórem, dłutem i obiektywem. W swoich programach literacko-muzycznych (m. in. Tęsknota, Miłosne Zagadki, Wycieczki z Ołówkiem i Wesoły Świat Wierszy) bawi, upomina, wzrusza, a nade wszystko uwodzi w tęsknoty za Bogiem, prawdą i miłością, miarą naszego człowieczeństwa.

Jerzy Gościniak gościł na scenach w Bonn, Essen, Dortmundzie, Recklinghausen, Kolonii, Wuppertalu, a także w Polsce: w roku 2006 w Domu Kultury w Pleszewie, w 2007 dwukrotnie w Słupsku: w „Art-Café” oraz w ramach programu artystycznego towarzyszącego Igrzyskom Polonijnym w roku 2008 w Liceum im. St. Staszica w Pleszewie.

Opublikował dotychczas: w roku 2002 tomik wierszy „Kwiaty Biało-Czerwone“, następnie publikował w antologii „Na progu wiosny“. Drugi tomik poezji „Miłość - Nadzieja - Wiara” ukazał się w roku 2006. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr. 3 w Pleszewie wykonali ilustracje do bajki „Kwiatopolis“ jego autorstwa, wydanej w czerwcu 2009 r. W polonijnym konkursie literackim w Kolonii w styczniu 2011 roku wyróżniono jego prozę.

Jerzy Gościniak mówi o sobie: „Piszę, bo poezja to mój najlepszy sposób na życie”.