Urząd Gminy Gołuchów
https://goluchow.pl

28 sierpnia 2012 07:45

Gołuchowski quest: Śladami Izabelli z Czartoryskich Działyńskiej

Na terenie parku-arboretum w Gołuchowie, dla mieszkańców, a przede wszystkim dla turystów, przygotowano dodatkową atrakcję – quest pt. „Śladami Izabelli z Czartoryskich Działyńskiej”.

Questing(z ang. poszukiwanie) to nowa forma turystyki, inaczej turystyka z zagadkami,  stosowane w marketingu  miejsc, doskonale wpisujące się w strategię rozwoju danego regionu.

Polega na tym, że turysta dostaje mapę i opis questu, czyli napisane prozą lub najlepiej wierszem zadanie do wykonania. Wędruje zgodnie z instrukcjami rozwiązując zagadki i łamigłówki. Dzięki temu poznaje obszar, po którym się porusza – jego walory przyrodnicze, historię oraz dziedzictwo kulturowe.

Na końcu szlaku organizator questu przygotowuje dla turysty skarb – przeważnie skrzyneczkę z pieczątką poświadczającą, że rozwiązał quest.

 

Pierwszy gołuchowski quest proponuje wyprawę śladami Izabelli z Czartoryskich Działyńskiej, wielkiej miłośniczki sztuki, twórczyni pierwszego prywatnego muzeum w Gołuchowie z wyjątkową kolekcją waz greckich.

Za pomocą mapy i tekstu można wędrować po gołuchowskim parku śladami Izabelli, poznając historię jej życia, rozwiązywać zagadki i dotrzeć do celu, gdzie czeka „skarb” w postaci pieczęci. Początek questu znajduje się na terenie parku-arboretum przy „Powozowni”. Czas przejścia to ok. 40 min.

Ulotka do pobrania poniżej, jak również we wszystkich oddziałach Muzeum Leśnictwa, Zamku, w Urzędzie Gminy w Gołuchowie orazStarostwie Powiatowym w Pleszewie.

Serdecznie zapraszamy!

Załączniki:

Wielkopolskie questy - Śladami Izabelli z Czartoryskich Działyńskiej [3.27 MB]