Urząd Gminy Gołuchów
https://goluchow.pl

06 marca 2014 15:03

Order Uśmiechu dla Pana Stefana Szymczaka – kaliskiego przewodnika PTTK.

Społeczność szkolna w Kościelnej Wsi, w dniu 28 lutego 2014 r. świętowała wyjątkową uroczystość – nadanie Orderu Uśmiech Panu Stefanowi Szymczakowi. Pan Stefan jest kaliskim przewodnikiem PTTK, zaprzyjaźniony z placówką w Kościelnej Wsi. Uroczystość była owocem wieloletniej współpracy szkoły z oddziałem PTTK w Kaliszu. Koordynatorem tych działań była Pani Barbara Wiktorowicz, nauczyciel, opiekun szkolnego koła krajoznawczo turystycznego w Zespole szkół w Kościelnej Wsi. Z Panem Stefanem Szymczakiem szkoła współpracuje od lat, przede wszystkim przy organizacji szkolnego rajdu „Od Sasa do lasa”.

Komisja młodzieżowa PTTK wystąpiła z propozycją o zgłoszenie wniosku do Kapituły Orderu Uśmiechu. Proces zbierania materiałów trwał wiele lat. Były to prace plastyczne dzieci, podziękowania za oprowadzanie wycieczek po Kaliszu i całej Polsce. Następnie w 2012 roku dzieci ze szkoły w Kościelnej Wsi napisały wniosek do kapituły Orderu Uśmiechu i dołączyły całą zebraną dokumentację – także z innych szkół (Szkoły Podstawowej w Kosmowie, Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym i III LO w Kaliszu). Ostatecznie w październiku 2013 roku nadeszła wiadomość, że wniosek został rozpatrzony pozytywnie, a Pan Stefan zostanie Kawalerem Orderu Uśmiechu. Kapituła Konkursu wyznaczyła szkołę w Kościelnej Wsi na miejsce uroczystej ceremonii wręczenia tego odznaczenia.

Pan Stefan dołączył do grona blisko 900 osób z ponad 40 krajów świata, które dzieci w szczególny sposób nagrodziły za codzienny uśmiech. Panu Stefanowi gratulujemy.

Historia Orderu Uśmiechu w załączniku!

Zdjęcia:

Załączniki:

historia_orderu_usmiechu_.pdf [270.89 KB]