Wiadomości

16 marca 2017 15:04 | Wiadomości

Eliminacje Gminne OTWP

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „ Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Organizatorem turnieju jest Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Gołuchowie oraz Urząd Gminy. Tegorocznym gospodarzem turnieju była jednostka OSP Bielawy oraz OSP Bogusław-Bogusławice. Eliminacje gminne OTWP przeprowadzone zostały w dniu 12 marca 2017 r. w szkole podstawowej w Tursku.
Uczestnikami OTWP była młodzież nieleżąca do jednostek OSP z terenu Gminy Gołuchów, która rywalizowała w trzech grupach wiekowych:
I grupa - uczniowie szkół podstawowych,
II grupa - uczniowie szkół gimnazjalnych,
III grupa - uczniowie szkół średnich.
Uczestnicy którzy zajęli  I, II i III miejsce w każdej z w/w kategorii uzyskali awans do eliminacji powiatowych, które odbędą się w Czerminie w dniu 1 kwietnia br.

GRUPA I (szkoły podstawowe)
1. Michał Balcerek - OSP Krzywosądów
2. Jan Melka - OSP Kuchary
3. Dawid Mikołajczak - OSP Jedlec

GRUPA II (szkoły gimnazjalne)
1. Szymon Matuszak - OSP Kuchary
2. Aldona Jarząb - OSP Kuchary
3. Adam Michalczak - OSP Gołuchów

GRUPA III (szkoły ponadgimnazjalne)
1. Piotr Dobrzyński - OSP Karsy
2. Damian Walczak - OSP Bielawy
3. Patrycja Nowicka - OSP Karsy

Zdjęcia:

Przeczytano: 1696 razy.

Wydrukuj

Do góry