Wiadomości

17 września 2018 13:51 | Wiadomości

V edycja projektu „Lekcje z ZUS” – ZUS zaprasza do projektu.

To już piąta edycja programu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ruszyły zapisy do udziału w projekcie. Dotychczas dzięki projektowi „Lekcje z ZUS” swoją wiedzę poszerzyło 157 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Wszystkich nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału w projekcie „Lekcje z ZUS”. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Projekt „Lekcje z ZUS” polega na przeprowadzeniu przez nauczyciela czterech lekcji z zakresu ubezpieczeń społecznych. Omawianymi tematami są:
• Świadomy zawsze ubezpieczony,
• Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki,
• Emerytura – twoja przyszłość w Twoich rękach
• e-ZUS, czyli firma pod ręką.
Nauczyciele, którzy zgłoszą chęć udziału w projekcie, otrzymają z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych materiały dydaktyczne przygotowane przez ZUS. Komplet materiałów dydaktycznych do czterech lekcji o ubezpieczeniach społecznych, czyli zeszyt dla nauczyciela z płytą DVD i zeszyt dla każdego ucznia biorącego udział w projekcie.
Poprzednie edycje „Lekcji z ZUS” cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony pedagogów i uczniów. Tylko w minionym roku szkolnym w „Lekcjach z ZUS” wzięło udział ponad 62 tyś. uczniów, z czego 30 tyś. zdecydowało się na udział w Olimpiadzie. Tylko w Wielkopolsce do pierwszego etapu Olimpiady zgłosiło się 2207 uczniów z 64 szkół.
Dla uczniów, w których „Lekcje z ZUS” rozbudzą chęć pogłębienia wiedzy, ZUS organizuje Olimpiadę wiedzy „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Laureaci Olimpiady otrzymują m. in. indeksy i punkty w rekrutacjach na uczelnie wyższe oraz laptopy, tablety i czytniki e-booków. Zapraszamy na „Lekcje z ZUS” i do udziału w Olimpiadzie! Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne na stronie internetowej http://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/o-projekcie. Szkoły oraz nauczycieli zainteresowanych udziałem w projekcie w roku szkolnym 2018/2019 proszę o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 502 009 557 lub 62 735 73 69 lub mailowo: ewa.szymankiewicz@zus.pl

 

slajd1.jpg

 slajd2.jpg

 

 

 

Zdjęcia:

Przeczytano: 870 razy.

Wydrukuj

Do góry