Wiadomości

05 sierpnia 2014 12:34 | Wiadomości

Akademia Gitary – koncert w Gołuchowie – 30 sierpnia 2014 r.

Akademia Gitary to Festiwal, realizowany od 2008 r. który każdego roku w sierpniu dociera z 6 strunami do kilkudziesięciu miejsc Województwa Wielkopolskiego.

Jest jedynym w Europie tej rangi wydarzeniem muzycznym z gitarą na pierwszym planie, tworzącym dla miłośników muzyki gitarowej z kilkunastu krajów, niezwykły, twórczy klimat i miejsce sprzyjające poszerzaniu horyzontów muzycznych. Zyskał już miano „najbardziej wielkopolskiego festiwalu”. 

Akademia Gitar będzie miała również swoją odsłonę w Gołuchowie.

Podczas koncertu w Zamku Książąt Czartoryskich, wystąpi Grisha Goryachev.

To muzyk znany z umiejętności grania obłędnie szybkich gam, wybitny technik, specjalista w dziedzinie muzyki flamenco.

Grisha Goryachev pochodzi z Sankt Petersubrga. Swą przygodę z gitarą zaczynał w wieku sześciu lat, a jego pierwszym nauczycielem był ojciec. Gdy miał lat dziewięć okrzyknięto go cudownym dzieckiem, a jego koncerty oklaskiwano w wielu miastach Rosji. Gdy cztery lata później wziął udział w telewizyjnym muzycznym show, oglądano go w wielu krajach świata.

Otrzymał drugą nagrodę na Danny Kaye International Childrens Awards w Hadze. Występował w siedzibie ONZ, odbywał trasy koncertowe po wielu krajach. Jego filmy na YouTube doczekały się ponad dwóch milionów odsłon.

Goryachev nagrał dwie płyty – Alma Flamenca i Homenaje Sabicas.

 

Koncert Grishy Goryacheva w Zamku Książąt Czartoryskich Gołuchowie, 30 sierpnia 2014 r., godz. 18:00

 

Wstęp wolny!

Przeczytano: 2712 razy.

Wydrukuj

Do góry