Urząd Gminy Gołuchów
https://goluchow.pl

27 marca 2019 14:24

Warsztaty parateatralne i spektakl marionetkowy „Sklep z zabawkami” na Międzynarodowy Dzień Teatru

27 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, w Bibliotece Publicznej Gminy Gołuchów gościł autorski teatr lalkowy „Scena Elffów” z Warszawy. W przedstawieniu oraz zajęciach warsztatowych wzięły udział przedszkolaki z Gołuchowa. Dzieci obejrzały zabawny spektakl pt. „Sklep z zabawkami” dowiedziały się, jak brzmią fachowe nazwy lalek używanych w teatrze i czym różnią się one od siebie. Następnie projektowały własne kukiełki i marionetki, a pod koniec zajęć mogły dotknąć, wziąć w ręce czy spróbować samodzielnie „zagrać” lalkami w teatrzyku.
Zajęcia bardzo się dzieciom podobały i mamy nadzieję, że pozostaną długo w ich pamięci. Może też, dzięki nim, pokochają teatr?

Warsztaty i spektakl zorganizowane zostały dzięki dofinansowaniu projektu „Czy to bajka, czy nie bajka?” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem projektu były: Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek”, Stowarzyszenie „Mieszkańcom Gminy Gołuchów”, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kościelnej Wsi.

Zdjęcia: