Biblioteka - Aktualności

25 października 2016 14:14 | Biblioteka - Aktualności

„Co nam niesie kolorowa jesień?” – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w Gołuchowie i Tursku

Przez cały październik, nie zważając na pogodę, kolejne grupy przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Gołuchowie odwiedzały Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej Gminy Gołuchów i uczestniczyły w przygotowanych dla nich zajęciach literacko-plastycznych związanych z jesienią. Dzieci rozwiązywały zabawne zagadki związane z darami przynoszonymi przez „Panią Jesień”, słuchały tekstów literackich i uczestniczyły w pogadankach na temat zachowania się leśnych zwierząt jesienią oraz wykonywały prace plastyczne metodą kolażu. Na zakończenie każdych zajęć, tradycyjnie już, przedszkolaki mogły przeglądać wybrane przez siebie książeczki. Od razu znalazły i bardzo im się spodobały przeznaczone dla nich nowości!
Serdecznie zapraszamy rodziców wraz ze swoimi pociechami do odwiedzenia naszej Biblioteki i wypożyczania książek oraz do podziwiania galerii jesiennych wiewióreczek.

Zajęcia o tematyce jesiennej zorganizowała także, Filia Biblioteczna w Tursku. Odbyły się one 21 października a ich uczestnikami były dzieci z zerówki. Uczestniczący w spotkaniu wysłuchali opowiadania „O jeżyku zbytniku”, a następnie odgadywali zagadki o tematyce jesiennej. Na zakończenie dzieci wycięły kolorowe liście, drzewo, grzybki oraz jeża. Z tych elementów ułożyły jesienny krajobraz, który zdobi biblioteczną gazetkę.

Zdjęcia:

Przeczytano: 1367 razy.

Wydrukuj

Do góry