Biblioteka - Aktualności

19 czerwca 2018 15:23 | Biblioteka - Aktualności

„Eskapady do krainy wyobraźni – twórcze spotkania z literaturą” – wystawa dokumentująca działania projektowe

W okresie kilku ostatnich miesięcy Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów realizowała projekt skierowany do dzieci z terenu gminy Gołuchów zatytułowany „Eskapady do krainy wyobraźni
 – twórcze spotkania z literaturą”. Projekt ten zakładał przeprowadzenie cyklu działań animujących czytelnictwo wśród dzieci nakierowanych na kształtowanie u nich nawyków czytelniczych oraz zwrócenie uwagi na rolę jaką w życiu pełni wyobraźnia. Podczas działań realizowanych w projekcie, najmłodsi dowiedzieli się jak powstaje książka i jak można ją wykorzystać oraz mogli wziąć aktywny udział w zajęciach pobudzających je do kreatywnego myślenia. Projekt ten realizowany był przez placówki Biblioteki w partnerstwie z instytucjami i organizacjami z terenu gminy: Gołuchowskim Ośrodkiem Turystyki i Sportu, Gołuchowskim Centrum Kultury „Zamek” oraz Stowarzyszeniem „Mieszkańcom Gminy Gołuchów”, a  dofinansowany został przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.
Podsumowaniem projektu jest wystawa fotografii dokumentujących przebieg realizacji poszczególnych jego etapów oraz prac powstałych podczas spotkań warsztatowych, eksponowana w holu głównym gołuchowskiej książnicy. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce w miniony piątek, a uczestniczyły w nim dzieci z terenu gminy Gołuchów, które mogły także pooglądać książki oraz pograć w gry. Wystawę można oglądać przez okres wakacji.

Zdjęcia:

Przeczytano: 718 razy.

Wydrukuj

Do góry