Biblioteka - Aktualności

17 maja 2019 08:30 | Biblioteka - Aktualności

„Śpiewająca Biblioteka, czyli od bajki do piosenki” – spotkania autorskie z Edytą Zarębską

15 i 16 maja Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów zorganizowała dla dzieci z Kucharek, Turska oraz Jedlca spotkania autorskie z Edytą Zarębską – autorką bajek i opowieści dla dzieci zatytułowane „Śpiewająca Biblioteka, czyli od bajki do piosenki”. Pani Edyta barwnie opowiedziała najmłodszym, jak spełniło się jej dziecięce marzenie, by zostać pisarką. Pan Zarębski przeczytał dzieciom fragment wierszowanej książeczki o wesołych przygodach myszek pt. „Opowieści babci Gruni”, a następnie wyjął akordeon, zagrał i wszyscy razem  zaśpiewałli napisaną przez państwa Zarębskich piosenkę o mądrej rzece, która zachęca do czytania książek i odwiedzania biblioteki. Podczas spotkań było mnóstwo zabawy – wierszowane zgadywanki,  ćwiczenia ruchowe, odgadywanie, co pani Edyta narysuje, sądząc po kilku kreskach. Pani Edyta naszkicowała myszkę ze swojej bajki, a później ślimaka, którego pięknie pokolorowała i zostawiła dzieciom w prezencie.
Spotkania z państwem Zarębskimi bardzo się dzieciom podobały. Pod koniec można było kupić książeczki, z czego uczestnicy spotkań bardzo się ucieszyli, a Biblioteka otrzymała w darze dwa egzemplarze najnowszej książki pani Edyty – oczywiście, z autografem!
Spotkania zorganizowano dzięki dofinansowaniu projektu „Czy to bajka, czy nie bajka?” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem projektu były: Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek”, Stowarzyszenie „Mieszkańcom Gminy Gołuchów”, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kościelnej Wsi.

Zdjęcia:

Przeczytano: 465 razy.

Wydrukuj

Do góry