Biblioteka - Aktualności

16 grudnia 2019 11:48 | Biblioteka - Aktualności

Promocja książki: Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Tursko” – historia i współczesność

W sobotę 14 grudnia, w sali wiejskiej w Tursku miała miejsce promocja monografii zatytułowanej Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Tursko” – historia i współczesność. Wydarzenie, na które licznie przybyli samorządowcy, przedstawiciele instytucji i organizacji z terenu gminy Gołuchów, mieszkańcy Turska oraz byli i obecni członkowie Zespołu, rozpoczął prezes Stowarzyszenia „Mieszkańcom Gminy Gołuchów”, a jednocześnie sołtys Turska – Mirosław Maruszewski. Następnie głos zabrał wójt gminy Gołuchów – Marek Zdunek, który mówił o kontynuacji dzieła pani Seweryny Grabowskiej, którym jest Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Tursko”. O budowie publikacji i jej autorach opowiedział prowadzący spotkanie, a jej zawartość za pomocą prezentacji przedstawili sami autorzy: Elżbieta Kłakulak i Tomasz Karoń. Gratulacje i życzenia dla autorów i organizatorów wydarzenia złożyli: Jerzy Szukalski – reprezentujący Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzenę Wodzińską oraz przedstawiciele radnych gminnych, powiatowych i mieszkańców. W części artystycznej zaprezentował się p. Stanisław Podymski – wirtuoz harmonijki ustnej, który zagrał fragment oczepin weselnych i kolędę oraz bohater promowanej publikacji Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Tursko”, który wystąpił z tańcami Turskimi i wielkopolskimi.
Promowana publikacja, to wydawnictwo, które powstało dzięki dofinasowaniu Projektu Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Tursko” – wydanie monografii przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Samorząd Gminy Gołuchów – beneficjent Stowarzyszenie „Mieszkańcom Gminy Gołuchów”.
Organizatorami wydarzenia promującego książkę byli Samorząd Gminy Gołuchów, Stowarzyszenie „Mieszkańcom Gminy Gołuchów” oraz Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów. Poczęstunek dofinansowany został przez Powiat Pleszewski.
Fot. M. Stasiak.
Info. Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów.

Zdjęcia:

Przeczytano: 451 razy.

Wydrukuj

Do góry