Biblioteka - Aktualności

07 sierpnia 2020 17:00 | Biblioteka - Aktualności

Zapraszamy na warsztat fotografii portretowej: „Fotografie jak portrety. Współczesne impresje”

Stowarzyszenie „Mieszkańcom Gminy Gołuchów”, Muzeum Narodowe w Poznaniu – Zamek w Gołuchowie oraz Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów zapraszają do udziału w warsztacie „Fotografie jak portrety. Współczesne impresje”.
Warsztat fotografii inspirowanej malarstwem z dawnych zbiorów Muzeum książąt Czartoryskich w Gołuchowie, poprowadzi Magdalena Berny, a odbędzie się on 22 sierpnia (sobota) 2020 r.      i  potrwa 5 godzin (10.00-15.00). Realizowany będzie na terenie Muzeum Zamku w Gołuchowie. 

Program:
1. Część teoretyczna. Opowieść o portrecie, inspiracjach zaczerpniętych z malarstwa portretowego, prezentacja dzieł, które byłyby inspiracją do części praktycznej warsztatów (1 godzina).

Przerwa na mały poczęstunek (30 minut).

2. Zajęcia praktyczne. Przygotowanie modeli, dobór odpowiednich stylizacji, tła, poszukiwanie odpowiedniego światła i fotografowanie
(4 godziny).

MALARSKIE INSPIRACJE związane z dawną gołuchowską kolekcją muzeum książąt Czartoryskich obejmują obiekty stanowiące do 1939 roku własność księstwa Marii Ludwiki i Adama Ludwika Czartoryskich, ostatnich ordynatów na Gołuchowie.
Obecnie dwa portrety: Izabeli z Czartoryskich Działyńskiej i Lorenza di Medici, możemy oglądać w gołuchowskim muzeum a Dama z gronostajem Leonarda da Vinci i Portret mężczyzny Jana Mostaerta wystawiane są w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Magdalena Berny, rocznik 1976, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, fotograf samouk, pasjonatka, matka dwójki dzieci. Przez lata Magdalena wykształciła swój rozpoznawalny styl w fotografii portretowej. Prace jej autorstwa publikowane były w polskiej i zagranicznej prasie poświęconej fotografii (Digital Camera, Click Magazine), wykorzystywane jako ilustracje w podręcznikach poświęconych fotografowaniu dzieci, oraz wykorzystywane wielokrotnie przy projektach okładek książek.
Jako fotograf portretowy Magdalena poprowadziła z powodzeniem wiele warsztatów fotograficznych w Polsce i za granicą. Od kilku lat współpracuje ze szkołą fotograficzną Escuela EFTI w Madrycie, w której corocznie prowadzi kurs poświęcony dziecięcej fotografii portretowej.

com www.magdalenaberny.
www.facebook.com/MagdalenaBernyPhotography

Zgłoszenia na warsztat przyjmowane są w Bibliotece Publicznej Gminy Gołuchów lub pod nr telefonu 62 74 24 677 do 19.08.2020 r.
Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, ilość miejsc jest ograniczona a uczestnicy warsztatu zobowiązani są do stosowania wymogów sanitarnych, zapoznania się z regulaminem warsztatu oraz złożenia oświadczenia o stanie zdrowia.

Regulamin i oświadczenia – w załącznikach.

Warsztat stanowi element składowy projektu „Gołuchowskie spotkania ze sztuką”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Mieszkańcom Gminy Gołuchów” jako zadanie publiczne współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Przeczytano: 149 razy.

Wydrukuj

Do góry