Biblioteka - Aktualności

06 maja 2015 15:15 | Biblioteka - Aktualności

IV Konkurs Recytatorski „Poezja Przedszkolaka” w Tursku

29 kwietnia w Filii Bibliotecznej w Tursku odbył się IV Konkurs Recytatorski zatytułowany „Poezja Przedszkolaka”. Celem konkursu było: kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego, popularyzacja twórczości Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, rozbudzanie zainteresowań literackich oraz umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności na większym „forum” – czyli zachęcanie do publicznych występów.

W konkursie udział wzięło 15 dzieci z Publicznego Przedszkola i Oddziału Przedszkolnego w Tursku, które recytowały wiersze Tuwima, Brzechwy oraz innych polskich poetów. Mali artyści zachwycali naturalnością, a także swymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi. Konkursowe zmagania przebiegały w czterech kategoriach wiekowych:   


I kategoria: Dzieci 3 letnie
II kategoria: Dzieci  4 letnie
III kategoria: Dzieci 5 letnie
IV kategoria: Dzieci 6 letnie


Przy ocenie poszczególnych recytacji komisja wzięła pod uwagę: dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

 

Laureatami konkursu zostali:
I kategoria: Maja Luźniarek

II kategoria: Marcelina Kubiak
III kategoria: Filip Kapuściak
IV kategoria: Bartosz Grochowicki


Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział oraz słodkie upominki. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy wielu udanych występów w przyszłości.

Zdjęcia:

Przeczytano: 1807 razy.

Wydrukuj

Do góry