Wiadomości

18 kwietnia 2017 14:12 | Wiadomości

Młodzi wiedzą o funduszach!

Szanowni Państwo,
 
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, w imieniu którego działa Departament Polityki Regionalnej, organizuje Konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ich opiekunów pn.: Młodzi wiedzą o funduszach
od 13.04.2017 16:45 do 26.05.2017 17:30
 
Do wygrania rowery, czytniki e-book, aparaty fotograficzne i 10 000 zł! Konkurs, organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, polega na przeprowadzeniu lekcji europejskich przez nauczycieli oraz przygotowaniu prac przez uczniów.
Nagrody dla nauczycieli
Łączna pula nagród pieniężnych to 10 000 zł.
I nagroda to 5 000 zł
II nagroda to 3 000 zł
III nagroda to 2 000 zł
Nagrody dla uczniów i szkół
 
Po przeprowadzonej lekcji europejskiej uczniowie mogą przygotować prace na konkurs w formie 5-minutowego filmu, który powinien promować Dni Otwarte Funduszy Europejskich, w tym efekty wdrażania Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
 
Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody: rowery, czytniki e-book, aparaty fotograficzne. Dodatkowo nagrody otrzymają dwie szkoły – ta, której nauczyciel zostanie laureatem I miejsca oraz ta, której uczeń/uczniowie zajmą I miejsce. Szkoły mogą wybrać, jaką chciałby otrzymać nagrodę. Do wyboru jest: tablica interaktywna, laptop, projektor multimedialny, cyfrowy aparat fotograficzny lub sprzęt sportowy.
 
Terminy
Lekcje europejskie należy przeprowadzić do 12 maja 2017 r. To warunek zgłoszenia prac konkursowych – te przyjmowane będą do 26 maja 2017 r.
 
Cel
Dzięki Konkursowi uczniowie zapoznają się z tematyką Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich, w tym Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, dowiedzą się czym jest ogólnopolska akcja Dni Otwarte Funduszy Europejskich, a także wypełnią uproszczony wniosek o dofinansowanie oraz jakie są efekty wdrażania funduszy unijnych. Pytania można kierować na adres e-mail: promocja.wrpo@wielkopolskie.pl
 

Przeczytano: 2711 razy.

Wydrukuj

Do góry