Wiadomości

27 października 2017 14:34 | Wiadomości

Dzień Seniora

Dnia 21 października Koło Emerytów w Gołuchowie świętowało Dzień Seniora.
Uroczystość otworzyła Przewodnicząca Zarządu Koła Emerytów w Gołuchowie – p. Irena Skowrońska witając przybyłych gości. Następnie życzenia wszystkim obecnym złożyła Tatiana Stefaniak – sekretarz Gminy. W części artystycznej nie zabrakło wzajemnych życzeń i wyróżnień. Złotą Odznakę Honorową za zasługi dla Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przyznano p. Markowi Zdunkowi – Wójtowi oraz seniorom p. Barbarze Ptak, p. Barbarze Wojtczak, p. Romanowi Skobyrandzie.
Spotkanie to stało się również doskonałą okazją do zaprezentowania, nie po raz pierwszy, twórczości p. Marty Uciechowskiej, która z tej okazji zwróciła się do Seniorów tymi słowami:
„Dzień Seniora,  dzień koleżeńskich rozmów i radości. Zebrała się tu spora grupa członków i znakomitych gości. Dzisiaj Wasze święto seniorzy kochani więc jako zarząd życzenia składamy. Niech Wam szczęście sprzyja, niech Wam zdrowie służy, cieszcie się życiem 100 lat albo dłużej. Niechaj nikt z Was strapień nie ma, niech odejdą precz zmartwienia. Uśmiech niech na twarzach gości, jest on kluczem do radości. Choć w plecach boli, a w nogach strzyka, ale w głowie gra muzyka. Życzymy też rozwoju pasji i satysfakcji z przeżytych lat. Lat tych nie należy ukrywać, bo starość, to od Boga dar, więc nie ma się co wiekiem stresować. Należy z dumą go przyjmować. Jesień dla seniora, to jak jesień złota, czasem dobry humor, a czasem ochota, ale jak mówi przysłowie „apetyt mieć można, gorzej z konsumpcją”. Ważne byście się czuli znakomicie i prowadzili aktywne życie oraz tego, by na środowych spotkaniach dzielić się nie tylko tym co przynosi radości, ale też tym, co daje przykrości. Bo nie sztuka iść przez życie kiedy radość tryska, ale sztuka iść przez życie kiedy ból za serce ściska. Życzymy też szczęścia i miłości, bo prawo do miłości w każdym wieku się ma, póki serce bije, póki życie trwa. Ma się prawo do miłości, do rozrywek, do radości. Chociaż włos już siwy i ręka drga, ale serce bije i życie trwa. Dbajmy o to, by nie zgasła nić przyjaźni, bo gdy się ma przyjaciół , żyje się dłużej i raźniej. Zatem wielu przyjaciół, koleżeństwa i akceptacji społeczeństwa. Zakończę urywkiem wiersza:
„Nie chowaj swojego uśmiechu
Dołóż życzliwe spojrzenie.
Świat będzie wówczas piękniejszy
I milsze w nim Istnienie.”.”
Ale nie było to Jej ostatnie słowo w tym dniu. Otóż równie pięknymi słowami w imieniu wszystkich Seniorów podziękowała p. Irenie Skowrońskiej za całokształt dotychczasowej pracy, ale przede wszystkim serce włożone w działalność Koła.
Następnie wspólnie spędzane chwile umilił Chór Koła Emerytów, który jak się okazało nie tylko śpiewa, ale ma wśród swoich członków doskonałych tancerzy. Po części artystycznej uczestnicy oddali się rozmowom, wspomnieniom i …….. tańcom.
Wszystkiego najlepszego dla Was Drodzy Seniorzy.   

zdjęcia: Życie Pleszewa.

Zdjęcia:

Przeczytano: 1475 razy.

Wydrukuj

Do góry