Wiadomości

16 listopada 2017 08:58 | Wiadomości

Młodzieżowa Nagroda Artystyczna Erkner 2017 – mieszkanka gminy Gołuchów w gronie laureatów

W 2017 r., po raz szósty, Gołuchowskie Centrum Kultury „ZAMEK” wysłało kilka zgłoszeń utalentowanej gołuchowskiej młodzieży do konkursu na Młodzieżową Nagrodę Artystyczną, organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Sztuki z partnerskiego miasta Erkner. W tym roku, Kapituła Konkursowa uhonorowała Barbarę Dymalską – mieszkankę Kościelnej Wsi, przyznając jej trzecie miejsce w kategorii muzycznej. Podczas gali w ratuszu w Erkner, 11 listopada,  Barbara odebrała nagrodę i zaprezentowała utwór konkursowy.
Gminę Gołuchów i Gołuchowskie Centrum Kultury „ZAMEK” reprezentował tym razem p. Marcin Ferenc – kierownik GOPS-u. Przekazał on uczestnikom Konkursu oraz zebranym gościom pozdrowienia od Marka Zdunka-Wójta Gminy Gołuchów  i Patrycji Walerowicz-Wojtkowiak – Dyrektora GCK „ZAMEK”. Tradycyjnie, wręczono również upominek dla jednego z niemieckich laureatów konkursu. W tym roku również, ze względu na datę wydarzenia, przekazaliśmy naszym partnerom Rogale Świętomarcińskie – „słodki” symbol Wielkopolski.
Ponadto, wśród laureatów w kategorii plastycznej znalazła się Nikola Celer, uczennica Liceum Plastycznego z Kalisza, placówki która od kilku lat współpracuje z GCK „ZAMEK”. Nikola otrzymała główną nagrodę indywidualną, Liceum Plastyczne natomiast otrzymało nagrodę grupową w dziedzinie sztuki stosowanej za zestaw ceramiczny wykonany przez kilka uczennic pod kierunkiem nauczycielki Ewy Ratajczyk.
Info. GCK ZAMEK

Zdjęcia:

Przeczytano: 1597 razy.

Wydrukuj

Do góry