Wiadomości

30 listopada 2017 09:31 | Wiadomości

Ograniczenia i okres przejściowy dla budowy domów mieszkalnych.

W związku z tym, że weszła w życie  ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, na terenach gdzie wybudowano elektrownię wiatrową (lub wydano na nią stosowne pozwolenie na budowę) od dnia 16 lipca 2019 r.  lokalizowanie zabudowy mieszkaniowej  będzie się wiązało z określonymi nowymi zasadami odległościowymi (powyżej dziesięciokrotności wysokości wiatraka). W przypadku niektórych gruntów na terenie naszej gminy lokalizowanie budynków mieszkalnych może zostać całkowicie zablokowane. Wg wstępnej analizy temat dotyczy miejscowości Karsy, Czechel, Szkudła, Krzywosądów, Wszołów, Kajew, Cieśle.
Z uwagi jednak na to, że istnieje tzw. okres przejściowy, informuję Państwa, że lokalizowanie zabudowy mieszkaniowej do 16 lipca 2019 r. będzie można realizować na dotychczasowych warunkach. Warto więc przeanalizować własne plany inwestycyjne w zakresie nowej zabudowy mieszkaniowej lub bezpośrednio zwrócić się do tut. Urzędu Gminy w Gołuchowie celem weryfikacji możliwości inwestycyjnych na Państwa gruntach.
W celu ułatwienia analizy, w załączeniu przygotowano mapę poglądową, gdzie wyznaczono potencjalne tereny, dla których budowa budynków mieszkalnych może zostać zablokowana.
           Z poważaniem
            /-/ Marek Zdunek

Przeczytano: 1493 razy.

Wydrukuj

Do góry