Wiadomości

18 kwietnia 2018 08:34 | Wiadomości

Dzień Ziemi w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie

Siedemnasta edycja podsumowania ekologicznej aktywności dzieci i młodzieży z Kalisza, Pleszewa i Gminy Gołuchów odbędzie się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie 25 kwietnia 2018 roku. Obchody Dnia Ziemi są doskonałą okazją do pokazania zaangażowania uczniów w sprawy środowiska. Rokrocznie gromadzą w Gołuchowie około pół tysiąca gości. Również w tym roku swój przyjazd zapowiedziało liczne grono orędowników ekologicznej idei.
Wspólne świętowanie Dnia Ziemi rozpocznie się o godzinie 10.00 w wiacie edukacyjnej na placu podworskim, naprzeciw Powozowni. Tutaj młodzi artyści zaprezentują spektakl „Jak rozweselić Ziemię?" i utwory muzyczne o ekologicznej tematyce, a zainteresowani będą mieli szansę włączyć się w ogólnopolską akcję pisania Listów dla Ziemi. W pierwszej części obchodów zostanie podjęty również  temat przyrodniczego bogactwa gołuchowskiego parku, zaprezentowany w formie prelekcji połączonej z pokazem zdjęć. Wkrótce po rozpoczęciu uroczystości, w parku wystartuje rajd „Pod drzewami”.
Następnie goście spotkania przejdą do parku, aby posadzić pamiątkowe drzewo. Towarzyszyć temu będzie happening w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gołuchowie. W samo południe na dziedzińcu gołuchowskiego Zamku najbardziej zaangażowani w sprawy środowiska uczniowie zostaną nagrodzeni. 28 osób otrzyma odznaki „Honorowy Opiekun Miejsc Przyrodniczo-Cennych Gołuchowa”. Podsumowane będą również projekty ekologiczne i konkursy oraz ogłoszone wyniki rajdu.
W Muzeum Leśnictwa – Powozowni będzie można zwiedzić wystawę projektów gry memo „Różnorodność biologiczna parku-arboretum", nadesłanych na konkurs zorganizowany przez Ośrodek Kultury Leśnej z okazji Dnia Ziemi, a także wystawy stałe.
Honorowy patronat nad uroczystością sprawują: Andrzej Grzyb – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Grzegorz Sapiński – Prezydent Miasta Kalisza oraz Maciej Wasielewski – Starosta Pleszewski. Imprezę organizują Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie i III Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Kaliszu, przy współudziale Urzędu Gminy w Gołuchowie, Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Starostwa Powiatowego w Pleszewie oraz licznych szkół. Serdecznie zapraszamy.

Info. Alicja Antonowicz, Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie

Przeczytano: 973 razy.

Wydrukuj

Do góry