Wiadomości

22 października 2010 16:49 | Wiadomości

Elżbieta Dzikowska i Barbara Szubińska ponownie w Gołuchowie

Po raz pierwszy podróżniczka Elżbieta Dzikowska i malarka Barbara Szubińska wspólnie odwiedziły Gołuchów w 2008 r. Wizyta ta zaowocowała opisem Gołuchowa i okolic w subiektywnym przewodniku autorstwa Elżbiety Dzikowskiej pt. „Groch i kapusta czyli podróżuj po Polsce”. W październiku 2010 r. artystki wspólnie po raz kolejny  wpisały się w gołuchowski krajobraz. W Ośrodku Kultury Leśnej otwarto bowiem dwie osobliwe wystawy.

Pierwsza, pt. „Najważniejsze zobaczyć” to fotografie fragmentów drzew, struktury kory, drewna,  szyszek, huby,  wykonane przez Elżbietę Dzikowską na całym świecie. Jak mówi autorka zdjęć:  Ja fotografuję małe fragmenty natury, przeskalowuję je i obraz zyskuje inny wymiar. Staje się abstrakcją, pozostając jednocześnie rzeczywistością.

Druga wystawa „Malarstwo” uzyskała podtytuł „nasze czasy”, który nadała jej sama autorka prac, Barbara Szubińska podczas wernisażu.  Jak sama określiła jest w jej obrazach trochę radości i smutku, trochę konstrukcji pozytywnych i tyle samo negatywnych.

Artystki zapowiedziały powrót do Gołuchowa już w przyszłym roku.

Wystawy dostępne są dla zwiedzających w budynku Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie do końca roku.

Przeczytano: 3858 razy.

Wydrukuj

Do góry