Wiadomości

04 marca 2011 12:00 | Wiadomości

Gołuchowscy Sportowcy nagrodzeni!

3 marca 2011 r. w kinie Hel odbyła się XIII Gala Sportu Pleszewskiego, na której podsumowano rok 2010. Impreza była okazją do ogłoszenia wyników plebiscytu na najpopularniejszego i najlepszego sportowca Ziemi Pleszewskiej. Organizatorem imprezy było „Życie Pleszewa”. Z Gminy Gołuchów wyróżniono trzech sportowców i działaczy sportowych: Jarosława Ślusarza, Łukasza Hyżyka i Piotra Jańczaka. Ponadto, Weronika Kraszkiewicz, gołuchowska tenisistka, zajęła V miejsce w plebiscycie na najlepszego sportowca, w kategorii młodzieżowej.

 

Jarosław Ślusarz z Gołuchowem związany jest od 1998 roku. Był zawodnikiem 11 sezonów w IV lidze piłki nożnej. Dwukrotnie z drużyną zdobył Okręgowy Puchar Polski. Jest też trenerem i działaczem Ludowego Klubu Sportowego, współtwórcą wielu sukcesów zespołów młodzieżowych LKS-u. Trzykrotnie doprowadził prowadzone przez siebie grupy do Finału OZPN Kalisz. Dał się też poznać jako dobry organizator i współorganizator wielu imprez sportowych na terenie gminy Gołuchów, sportu amatorskiego i kwalifikowanego, sportu dzieci i młodzieży oraz międzynarodowej współpracy zagranicznej.

Łukasz Hyżyk jest nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie. Wychowanek i piłkarz Stali Pleszew w latach 1991-2007, wyróżniający się zawodnik IV ligowego zespołu LKS Gołuchów, który reprezentuje barwy drużyny od 2007 roku. Trener drużyn młodzieżowych, współorganizator imprez o charakterze sportowo–rekreacyjnych na terenie gminy Gołuchów.

 

Piotr Jańczak - kadet sekcji tenisa stołowego gołuchowskiego LKS-u.
Zwycięzca wszystkich trzech Okręgowych Turniejów  Klasyfikacyjnych Południowej Wielkopolski w swojej kategorii wiekowej. Medalista rejonu szkół
gimnazjalnych. Podstawowy zawodnik IV ligowej drużyny LKS-u w rozgrywkach okręgu kalisko-konińskiego.

Przeczytano: 3123 razy.

Wydrukuj

Do góry