Wiadomości

08 kwietnia 2011 08:40 | Wiadomości

Dzień Ziemi

Dziesiąta edycja Dnia Ziemi w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie odbędzie się 19 kwietnia 2011 roku. Wspólne świętowanie dzieci i młodzieży z południowej Wielkopolski oraz zaproszonych gości rozpocznie się o godzinie 10.00 w obiekcie muzealnym „Powozownia”. Tutaj właśnie zostanie otwarta wystawa prac fotograficznych Danuty Piotrowskiej zatytułowana „Płonia” i „Krzywy Las”, a młodzi artyści zaprezentują spektakle ekologiczne. Następnie, w barwnym korowodzie goście spotkania przejdą do parku-arboretum, aby posadzić drzewo – symbol odnowienia opieki młodzieży nad parkiem-arboretum. Towarzyszyć temu będzie happening w wykonaniu uczniów Szkół Podstawowych w Gołuchowie i Kucharach. Należy dodać, że tuż po rozpoczęciu uroczystości w parku-arboretum wystartuje rajd ekologiczny „Pod drzewami – 2011 – Międzynarodowy Rok Lasów”, w którym wezmą udział 3-osobowe reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjów.
W samo południe, na dziedzińcu zamkowym, nastąpi kulminacyjny punkt obchodów – wręczenie odznak „Honorowego Opiekuna Miejsc Przyrodniczo-Cennych Gołuchowa”. Jest to forma docenienia całorocznej pracy uczniów na rzecz środowiska. Podsumowane zostaną projekty ekologiczne i konkursy, w tym fotograficzny „Ośrodek Kultury Leśnej w obiektywie”. Uczestnicy spotkania poznają także wyniki rajdu ekologicznego.
Dodatkowych wrażeń dostarczą z pewnością wizyta w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt, gdzie żyją żubry, koniki polskie, dziki i daniele oraz zwiedzanie wystaw w Muzeum Leśnictwa.
Obchody zakończą się wspólną biesiadą w plenerze. Gołuchowski Dzień Ziemi wpisuje się w obchody Międzynarodowego Roku Lasów.

Przeczytano: 2705 razy.

Wydrukuj

Do góry