Wiadomości

29 kwietnia 2011 14:20 | Wiadomości

Zmiany w komunikacji autobusowej

 Gołuchów, 29.04.2011r.

Wójt Gminy Gołuchów

 KOMUNIKAT

 Uprzejmie informuję, iż z dniem 1 maja br. Kaliskie Linie Autobusowe zawieszają wszystkie kursy  linii 12A relacji Kalisz-Gołuchów-Pleszew.

W związku z powyższym trasę Kalisz-Pleszew z dniem 1 maja obsługiwać będzie Przedsiębiorstwo Pleszewskie Linie Autobusowe z Pleszewa. Ilość kursów w jednym kierunku wynosić będzie dwanaście, a w razie potrzeby, po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń, może ulec zwiększeniu do piętnastu w dni robocze. W soboty, niedziele i święta zaplanowane są po cztery kursy w jednym kierunku.

Z dniem 4 maja w miejsce linii autobusowej 12A przez miejscowości Pleszówka,  Tursko i Jedlec wprowadzone zostaną kursy Pleszewskich Linii Autobusowych. Odjazd autobusu z Pleszewa o godz. 6.20, przyjazd do Gołuchowa o godz. 6.54. Powrót do Pleszewa przez Jedlec , Tursko, Pleszówkę o godz.7.10 z Gołuchowa. Pasażerowie z tych miejscowości jadący do Kalisza będą mogli korzystać z połączenia obsługiwanego przez PLA  do Kalisza o godz. 7.08 z Gołuchowa.

Analogiczny kurs przewidywany jest popołudniu w dni robocze wyjazd z Pleszewa o godz. 15.30 przyjazd do Gołuchowa o godz. 16.04 i powrót do Pleszewa 16.10 z Gołuchowa.

Jednocześnie informuję, iż Gmina Gołuchów podpisała z miastem Kalisz nowe Porozumienie na dopłaty do linii 12K relacji Kościelna Wieś – Kalisz. Na mocy tego Porozumienia podwojona zostanie z dniem 1 maja ilość kursów tej linii.

Natomiast kursy autobusów PKS będą przebiegać wg dotychczasowego rozkładu jazdy.

                                                                                                         Wójt

                                                                                                   /…/ Marek Zdunek

Przeczytano: 3199 razy.

Wydrukuj

Do góry