Wiadomości

25 lipca 2011 15:39 | Wiadomości

Zakończenie międzynarodowego projektu „Europejskie Standardy Socjalne”

W dniach 21-24 lipca 2011 r. zakończono realizację projektu „Europejskie Standardy Socjalne” realizowanego przez organizacje pozarządowe z Gołuchowa, Erkner (Niemcy) i Klastora pod Znievom (Słowacja) w ramach Partnerskiego Projektu Grundtvig. Projekt rozpoczął się 1 sierpnia 2009 r. Uroczyste zakończenie miało miejsce w Erkner. Przygotowano seminarium poświęcone problemom społecznym i innowacyjnym rozwiązaniom w sektorze pomocy społecznej. Organizacje uczestniczące w projekcie są w swoich krajach zaangażowane w pomoc poprzez codzienną pracę zarówno swoich pracowników jak  i wolontariuszy. Wspierają oni osoby z kręgu wykluczenia społecznego. Udzielanie pomocy osobom potrzebującym ma przyczyniać się do ich integracji ze społecznością, co w konsekwencji wpłynie na ich poziom życia. Celem projektu było też wypracowanie wspólnej koncepcji budowy nowych form pomocy w każdym z krajów – uczestników, z uwzględnieniem lokalnych ograniczeń i specyfiki każdego kraju.  

Dodatkowo, podczas spotkania, omówiono obecnie realizowany projekt polsko – niemiecki w zakresie wolontariatu seniorów pod nazwą „Senior wciąż potrzebny”. Seniorzy odbywają praktyki zawodowe trwające trzy tygodnie. Dotychczas wzięło w nich udział 4 seniorów z Polski oraz 2 seniorki niemieckie.

Spotkanie było też początkiem współpracy Stowarzyszenia z Gołuchowa z czeskim partnerem DRAK z Liberca. Omówiono zakres współpracy nad nowym projektem pod nazwą „Rodzina we współczesnym świecie”. Będzie on realizowany od sierpnia 2011 roku do lipca 2013 roku. To już 28 projekt realizowany przez Stowarzyszenie „Mieszkańcom Gminy Gołuchów” i niemiecki GefAS z Erkner.    

Zdjęcia:

Przeczytano: 2320 razy.

Wydrukuj

Do góry