Wiadomości

14 listopada 2011 09:10 | Wiadomości

Medal Republiki Ostrowskiej dla Jadwigi Jankielewicz

Jadwiga Jankielewicz - dyrektor „Chanterelle Festival”- cyklu koncertów, które blisko 20 lat organizowane są w Ostrowie Wielkopolskim, Gołuchowie i Lewkowie, została odznaczona przez Radę Miejską Ostrowa Wielkopolskiego, Medalem Republiki Ostrowskiej.

Wyróżnienie, ustanowione w 2009 r., dla upamiętnienia wielkiego zrywu Ostrowian w 1918 r., jest nadawane w uznaniu wybitnych osiągnięć w kreowaniu i ochronie tożsamości lokalnej, w dziedzinie samorządności, edukacji, kultury, sztuki, sportu, gospodarki, polityki, działalności publicznej oraz promocji i mecenatu na rzecz Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i regionu.

Animatorka kultury ma na swoim koncie liczne odznaczenia i tytuły m.in. „Osobowość Ostrowskiej Kultury”, nagrody Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, nagrodę „Srebrnego Mikrofonu Radia Merkury”, tytuł „Zasłużony dla Gminy Gołuchów”. Natomiast za wybitne zasługi dla kultury Polskiej uhonorowana została Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Obok Jadwigi Jankielewicz, uhonorowano trzech innych Ostrowian. Uroczystość nadania tytułu odbyła się podczas 13 Sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 10 listopada 2011 r. w Ostrowskim Centrum Kultury.

Źródło: Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim

Przeczytano: 2197 razy.

Wydrukuj

Do góry