Wiadomości

10 lutego 2012 15:05 | Wiadomości

XXI Gminna Olimpiada Wiedzy Rolniczej w Gołuchowie

W dniu 10 lutego 2012 r. odbyła się XXI Gminna Olimpiada Wiedzy Rolniczej w Gołuchowie. Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Gołuchów, Gminny Punkt Doradztwa Rolniczego w Gołuchowie oraz Zespół Doradczy w Powiecie Pleszewskim. Uczestnikami Olimpiady byli rolnicy z terenu Gminy Gołuchów oraz uczniowie Szkoły Rolniczej w Marszewie, łącznie 22 osoby.

Eliminacje pisemne polegały na udzieleniu odpowiedzi na 25 pytań testowych dotyczących produkcji roślinnej, zwierzęcej, ochrony środowiska oraz Unii Europejskiej. W finale zmierzyło się sześciu najlepszych zawodników, którzy dodatkowo odpowiadali na 15 pytań testowych. Konieczna była również dogrywka.

Po podsumowaniu, klasyfikacja prezentowała się następująco:

I miejsce – Antoni Balcer z Kuchar

II miejsce – Jarosław Garsztka z Pleszówki

III Miejsce – Dominik Majewski z Czechla

IV Miejsce – Piotr Kantczak z Gołuchowa

V miejsce – Adam Tułacz z Macewa

Uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Gołuchów oraz Przedsiębiorstwo Handlowe Marcina Bródki z Gołuchowa. Wszystkim zebranym wręczono nagrody książkowe. Przy okazji Olimpiady przeprowadzono dla zebranych również szkolenie rolnicze. W skład komisji oceniającej weszli: Izabela Grzesiak z Powiatowego Zespołu Doradczego w Pleszewie oraz Andrzej Otto i Krzysztof Świerek z Gminnego Punktu Doradztwa Rolniczego w Gołuchowie.

Celem Olimpiady była popularyzacja wiedzy rolniczej, z zakresu ochrony środowiska, przepisów unijnych oraz możliwości pozyskiwania funduszy europejskich.

Zdjęcia:

Przeczytano: 2707 razy.

Wydrukuj

Do góry