Wiadomości

29 lipca 2012 11:50 | Wiadomości

Woda w kąpielisku jedna z najczystszych

Woda na kąpielisku w Gołuchowie, co potwierdzają badania z ostatniego tygodnia /26.07.2012r./ jest jedną z najczystszych, jeśli nie najczystszą pod względem sanitarnym w Wielkopolsce.

Zawartość bakteriiEscherichia coli przy zawartości dopuszczalnej do 1000, w jednej z prób zawartość wynosiła 8 j.t.k./100ml , w drugiej 0. Jeśli zaś chodzi o Enterokoki kałowe przy górnej granicy 400, w pobranych dwóch próbach zawartość wynosiła odpowiednio 5 i 2.

Woda spełnia wymagania określone przepisami obowiązującymi dla kąpielisk.

Chciałbym dodać, że w ubiegłym roku nasze jezioro zostało wyróżnione przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego za szczególnie staranne przygotowanie i bezpieczne kąpielisko w sezonie letnim 2011r.

Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Chcemy zaprosić wszystkich ludzi, którzy cenią piękno natury, wspaniałą, czystą wodę i piasek. Posiadamy nowy sprzęt wodny oraz rekreacyjny. Kiedy zgłodniejemy lub słońce wzbudzi pragnienie możemy udać się do baru lub punktów gastronomicznych gdzie zjemy kilka rodzajów jedzenia z grila i innych ciepłych dań. W tym czasie nasze małe pociechy mogą pobawić się na nowym placu zabaw dla dzieci.

Przeczytano: 2786 razy.

Wydrukuj

Do góry