Wiadomości

24 sierpnia 2012 14:50 | Wiadomości

Pierwszy gołuchowski quest – konferencja prasowa

Serdecznie zapraszamy na Konferencje prasową poświęconą promocji questingu w Wielkopolsce oraz pierwszego gołuchowskiego questu pt. „Śladami Izabelli z Czartoryskich Działyńskiej”.

Konferencja odbędzie się 28 sierpnia 2012 r. o godz. 11:00 w sali konferencyjnej obiektu edukacyjnego „Obora” Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

W programie: omówienie  idei questingu jako nowej formy turystyki  wdrażanej w Wielkopolsce oraz w Gołuchowie oraz przejście trasą questu.

Dla zainteresowanych, poniżej zamieszczamy krótką notkę nt. questingu. O szczegółach poinformujemy na konferencji.

Serdecznie zapraszamy!

 

Questing (z ang. poszukiwanie) to nowa forma turystyki, inaczej turystyka z zagadkami,  stosowane w marketingu  miejsc, doskonale wpisujące się w strategię rozwoju danego regionu.

Polega na tym, że turysta dostaje mapę i opis questu, czyli napisane prozą lub najlepiej wierszem zadanie do wykonania. Wędruje zgodnie z instrukcjami rozwiązując zagadki i łamigłówki. Dzięki temu poznaje obszar, po którym się porusza – jego walory przyrodnicze, historię oraz dziedzictwo kulturowe.

Na końcu szlaku organizator questu przygotowuje dla turysty skarb – przeważnie skrzyneczkę z pieczątką poświadczającą, że rozwiązał quest.

 

Przeczytano: 2732 razy.

Wydrukuj

Do góry