Wiadomości

30 października 2012 12:44 | Wiadomości

Poznańskie Targi Turystyczne Tour Salon 2012

Walory turystyczne Gołuchowa i okolic promowano podczas Poznańskich Targów Turystycznych Tour Salon 2012, które odbyły się w dniach 24-27 października 2012 r.

Targi TOUR SALON co roku gromadzą wystawców z kilkudziesięciu krajów oraz wielotysięczną publiczność - zarówno profesjonalistów podczas dwóch pierwszych dni branżowych, jak i klientów indywidualnych, szukających pomysłów na ciekawe spędzanie wolnego czasu.

Targi są miejscem szerokiej prezentacji krajów, regionów, najnowszych ofert i atrakcji turystycznych, a także spotkań biznesowych i nawiązywania nowych kontaktów handlowych wśród przedstawicieli branży.

Przybyłych do stolicy regionu potencjalnych turystów zapraszano przede wszystkim do „spróbowania” nowej formy turystyki, jaka funkcjonuje od września na terenie parku arboretum w Gołuchowie  tj. questingu. Quest pt. Śladami Izabelli z Czartoryskich Działyńskiej to fantastyczna forma zabawy dla turystów w każdym wieku, którego istotą jest przebycie trasy wyznaczanej rymowanym tekstem, przy okazji rozwiązując zagadki i rebusy. Najważniejszym elementem questu jest jego związek z dziedzictwem danego miejsca. W Gołuchowie wędrując śladami Izabelli poznajemy historię jej życia podziwiając to co zrobiła dla Gołuchowa. W nagrodę czeka na questowiczów skarb…..

Stoisko promocyjne obsługiwały: Emilia Cicha – pracownik UG oraz wolontariuszki: Julia Walczak i Beata Pietrzak – uczennice gołuchowskiego Gimnazjum.

Na sąsiednim stoisku promowała się również Lokalna Grupa Działania, Stowarzyszenie „Wspólnie dla Przyszłości”, którego Gmina Gołuchów jest członkiem. Stowarzyszenie zachęcało do zwiedzania ziemi pleszewskiej częstując odwiedzających Targi produktami lokalnymi: „skibką z serem i pomidorem”.

Zdjęcia:

Przeczytano: 2783 razy.

Wydrukuj

Do góry