Wiadomości

17 grudnia 2012 10:05 | Wiadomości

VII Jarmark Bożonarodzeniowy w Gołuchowie święto dla wszystkich zmysłów

W niedzielę 16 grudnia 2012r. dobyła się już VII edycja Gołuchowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Tradycyjnie na świątecznie przystrojonych stołach prezentowały się szkoły z terenu gminy Gołuchów, Koła Gospodyń Wiejskich, Biblioteka, Urząd Gminy oraz wystawcy indywidualni, oferując ręcznie robione kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, stroiki oraz upominki dla najbliższych. Gościliśmy także kilku wystawców spoza naszej gminy.

Smakosze mogli delektować swe podniebienia bożonarodzeniowymi wypiekami. Podczas kulinarnego show, można było obserwować seniorki, które z gracją wyczarowywały świąteczne smakołyki: pierogi z kapustą i grzybami, sos grzybowy, gotowały barszcz, oraz piekły paszteciki i paluszki – potrawy, którymi częstowały zgromadzonych.

Jarmarkowi towarzyszył ciekawy program artystyczny, w którym zaprezentowały się Chór Viribus Unitis z Turku oraz Chór Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Gołuchowie, a także uczniowie z Zespołu Szkół w Kościelnej Wsi, którzy wystawił jasełka pt. ,,Bóg w każdym sercu się rodzi”.

Dodatkowym elementem tegorocznego Jarmarku była prezentowana w holu sali Widowiskowo-Sportowej pokonkursowa wystawa prac fotograficznych zatytułowana „Ach ten Gołuchów”. Eksponowano na niej prace zgłoszone do konkursu ogłoszonego przez Urząd Gminy w Gołuchowie, o tym samym tytule. Podczas imprezy wręczono także dyplomy, wyróżnienie oraz podziękowania uczestnikom konkursu.  

Smakowicie pachnący, roztaczający świąteczną aurę, z bożonarodzeniowymi dźwiękami oraz kulinarnymi przysmakami – Gołuchowski Jarmark Bożonarodzeniowy można było, zatem odczuwać wszystkimi zmysłami.

Zdjęcia:

Przeczytano: 3062 razy.

Wydrukuj

Do góry