Wiadomości

16 grudnia 2013 13:18 | Wiadomości

Smaki Gołuchowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

Słowacka Kwaśnica serwowana podczas VIII Gołuchowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego przez gości z zaprzyjaźnionego miasta Klastor pod Znievom , okazała się kulinarnym przebojem imprezy. Starosta Miasta  - Maros Halahija oraz radni: Ivan Kristof i Frantisek Cipar z małżonkami, złożyli uczestnikom Jarmarku świąteczne życzenia oraz podziękowali wójtowi – Markowi Zdunkowi, za 10-lat partnerskiej współpracy. Na stoisku kulinarnym, oprócz słowackiej kwaśnicy, degustować można było również świąteczne ciasta i pieczenie.

Na jarmarcznych kramach królowały stroiki i ozdoby świąteczne. W części artystycznej zaprezentowała się młodzież z gołuchowskiego Gimnazjum oraz chór Viribus Orgnum z Turku i zespoły Tulibabki i Tulinutki z Tuliszkowa. W premierowym koncercie wystąpiły również dzieci i młodzież, uczestnicy Muzycznej Akademii Dźwięku - warsztatów wokalno - muzycznych, działających pod skrzydłami Gołuchowskiego Centrum Kultury „ZAMEK”.  Nad ich rozwojem muzycznym czuwa  Joanna Gogulska, instruktor wokalistyki i chóralistyki, kompozytorka, dyrygentka i laureatka licznych nagród i tytułów.

Organizatorzy Jarmarku zadbali również o zapewnienie licznych świątecznych emocji dla dzieci: anioły na szczudłach, PIERNIKARNIA – gdzie najmłodsi chętnie ozdabiali świąteczne ciastka, Świąteczna Pracownia Artystyczna, gdzie chętnie wykonywano choinkowe ozdoby, pisano listy do Św. Mikołaja, kolorowano bajkowe domki, a na zakończenie – pokaz światła LED. 

Zdjęcia:

Przeczytano: 2843 razy.

Wydrukuj

Do góry