Wiadomości

19 maja 2014 09:56 | Wiadomości

VIII Gminny Dzień Seniora

W dniu 17 maja w hali sportowo - widowiskowej w Gołuchowie odbył się VIII Gminny Dzień Seniora. Z zaproszonych 859 osób, które ukończyły 70 rok życia udział w imprezie wzięło nieco ponad 500 seniorów. W wydarzeniu uczestniczył również senator Witold Sitarz oraz goście z partnerskiego miasta Erkner. Zebranych przywitali wójt Marek Zdunek oraz kierownik GOPS Marcin Ferenc.  Wystąpił Zespół Tursko, Chór Emerytów oraz zespół dziewczęcy pod batutą Pani Joanny Gogulskiej.

Od dwóch lat najaktywniejsi seniorzy wyróżniani są odznaką „Spoko Senior”.  W 2012 roku otrzymali ją: Marianna Młynarczyk z Jedlca, Jerzy Twardowski z Kucharek,  Halina Krzyżak z Gołuchowa, Zdzisław Jędraszek z Kościelnej Wsi  i Edmund Stasiak z Krzywosądowa. W tegorocznej edycji, odznakę „Spoko Senior” otrzymali:

  1. Wacław Majchrzak z Gołuchowa – twórca Gminnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gołuchowie,
  2. Janina Razik z Gołuchowa – działaczka i współtwórca Stowarzyszenia Senior XXI prowadzącego Gminny Uniwersytet III Wieku w Goluchowie
  3. Marianna Szczupak z Kościelnej Wsi – długoletnia sołtyska Kościelnej Wsi , zawsze z rozmachem zaangażowana w działalność społeczną, nigdy nie odmawiała pomocy osobom jej potrzebującym – ponadto panią Mariannę można bez kozery nazwać „Budowniczym Kościelnej Wsi”
  4. Wojciech Walczak z Kuchar – od lat działa dla społeczności Kuchar i mieszkańców gminy, ponadto wieloletni sołtys i radny. Obecnie niekwestionowany lider i trudny do zastąpienia solista Chóru Emerytów
  5. Mieczysław Razik z Pleszówki– organizator imprez lokalnych w Pleszówce: Dnia Babci i Dziadka, Dnia Kobiet, Dnia Matki i innych imprez okolicznościowych, a także wzorowy gospodarz Sali Wiejskiej zaliczonych do najładniejszych świetlic wiejskich w gminie.
  6. Siegfried Unger z Erkner- wieloletni działacz na rzecz gołuchowskich seniorów – od 2006 roku twórca i jednocześnie współrealizator projektów wolontariatu, wspólnej wymiany i edukacji senioralnej. 

Inicjatywę „Spoko Senior” dostrzegł Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak Kamysz, który przysłał tegorocznym „Spoko Seniorom” list gratulacyjny.

Źródło: GOPS

Zdjęcia:

Przeczytano: 1858 razy.

Wydrukuj

Do góry