Wiadomości

13 stycznia 2015 08:42 | Wiadomości

23 Finał WOŚP w Gminie Gołuchów

11 stycznia w Hali widowiskowo - sportowej odbył się 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jedną z głównych atrakcji 23. finału był występ ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków z OSP w Gołuchowie oraz występy artystyczne dzieci z Publicznego Przedszkola w Gołuchowie i Szkoły Podstawowej im. Izabeli z Czartoryskich Działyńskiej w Gołuchowie.

Dzieci zaprezentowały swoje talenty muzyczne oraz taneczne i teatralne.

Dużą  popularnością cieszyły się zawody w piłkę nożną. W kawiarence można było skosztować pysznych wypieków oraz wypić filiżankę kawy lub herbaty.

Najwięcej emocji budziła licytacja, podczas której panowała zacięta rywalizacja. Ponadto, wolontariusze zbierali datki w całej gminie.

Podczas Finału trwała akcja rejestracyjna potencjalnych dawców szpiku prowadzona przez przedstawicieli Międzynarodowej Fundacji DKMS. Spośród uczestników zarejestrowało się 18 osób. DZIĘKUJEMY.

Na zakończenie podczas „światełka do nieba” wystąpiła grupa teatralna Tęcza ze spektaklem "Dziewczynka z zapałkami". Występowi towarzyszył zespół artystyczny.

Na podsumowaniu koordynator gminny WOŚP p. Jacek Król podziękował wszystkim za udział i przy syrenie strażackiej odczytał sumę zebranych pieniędzy: ok.24 tys.

W tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Po „światełku do nieba” strażacy OSP w Gołuchowie zaprosili na pokaz z ratownictwa technicznego przed budynkiem gimnazjum.

 

Źródło: SP Gołuchów

Zdjęcia:

Przeczytano: 2834 razy.

Wydrukuj

Do góry