Biblioteka - Aktualności

22 maja 2018 17:32 | Biblioteka - Aktualności

Spotkania autorskie z Grzegorzem Kasdepke

22 maja w Bibliotece Publicznej Gminy Gołuchów oraz jej filiach w Kościelnej Wsi i Kucharkach odbyły się spotkania autorskie z Grzegorzem Kasdepke, autorem wielu niezwykłych książek dla dzieci. Pisarz bardzo ciekawie opowiadał o swoich utworach, fragmenty niektórych z nich czytał, zadawał dzieciom pytania o nazwy gatunków literackich, w których tworzy. Wspólnie z uczniami, na wesoło wyjaśniał znaczenie powszechnie używanych związków frazeologicznych czy trudnych słów, które można znaleźć w szkolnych lekturach. Zachęcał do czytania swoich książek choćby kilka chwil dziennie – i chyba przekonał do tego dzieci, które kupowały lub wypożyczały je z naszej Biblioteki, opatrzone, rzecz jasna, autografem pisarza.
Zapraszamy do naszej Biblioteki, mamy jeszcze wiele książek Grzegorza Kasdepke, które serdecznie polecamy i młodszym, i starszym czytelnikom!
Spotkania zorganizowane zostały dzięki dofinansowaniu projektu „Eskapady do krainy wyobraźni – twórcze spotkania z literaturą” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem projektu były: Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek”, Stowarzyszenie Mieszkańcom Gminy Gołuchów, Gołuchowski Ośrodek Turystyki i Sportu.   

Zdjęcia:

Przeczytano: 659 razy.

Wydrukuj

Do góry