Biblioteka - Aktualności

20 września 2018 16:49 | Biblioteka - Aktualności

Spotkania z Łukaszem Wierzbickim

20 września 2018 r w Bibliotece Publicznej Gminy Gołuchów oraz w Filii Kucharki odbyły się spotkania z autorem książek dla dzieci i dorosłych, Łukaszem Wierzbickim. Wzięli w nich udział uczniowie starszych klas szkół podstawowych.
Łukasz Wierzbicki niezwykle interesująco zaprezentował młodzieży, skąd czerpał tematy do swoich  książek. Są one oparte na fascynujących, prawdziwych historiach. „Afryka Kazika” przedstawia przygody poznańskiego podróżnika Kazimierza Nowaka, który w latach 30-tych przez 5 lat przemierzał Afrykę. „Dziadek i niedźwiadek” przybliża historię niedźwiedzia Wojtka, towarzyszącego armii gen. Andersa na szlaku bojowym podczas II wojny światowej. Najnowsza książka, „Ocean to pikuś” to opowieść o współczesnym podróżniku, Aleksandrze Dobie, który w 2010 roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent.
Uczniowie byli zachwyceni spotkaniami, pasjonującą opowieścią autora przeplataną pokazem multimedialnym i zabawą rekwizytami. Miejmy nadzieję, że zachęceni przykładem samego Łukasza Wierzbickiego, który już jako dziecko chciał zostać pisarzem, oraz Aleksandra Doby, który marzył, by przepłynąć Atlantyk, będą również realizować swoje największe marzenia!
A my zapraszamy do Biblioteki, gdzie można wypożyczyć wiele pasjonujących książek, również autorstwa Łukasza Wierzbickiego, opatrzonych autografem naszego gościa!
Spotkania zorganizowano dzięki dofinansowaniu projektu „Dalekie i bliskie podróże nie tylko po literaturze” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków promocji kultury. Partnerem projektu były: Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek”, Stowarzyszenie Senior XXI, Gołuchowski Ośrodek Turystyki i Sportu.

Zdjęcia:

Przeczytano: 694 razy.

Wydrukuj

Do góry