Biblioteka - Aktualności

24 maja 2019 14:24 | Biblioteka - Aktualności

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bosacką – relacja

23 maja, w ramach projektu „Być kobietą...”, w Bibliotece Publicznej Gminy Gołuchów zorganizowano spotkanie autorskie z Katarzyną Bosacką – dziennikarką, pisarką, autorka popularnego programu telewizyjnego „Wiem, co jem i wiem, co kupuję”. Pani Katarzyna barwnie opowiadała o swoim życiu, pracy i pasjach. Przedstawiając kulisy swojego warsztatu wyjaśniła, że pisząc książki czy scenariusze programu tv opiera się na rzetelnej wiedzy i badaniach naukowych, bo prawdziwy dziennikarz „jak pijawka wysysa informacje od fachowców i przedstawia je w przystępny sposób zwykłym ludziom”. Uważa, że jest szczęśliwym człowiekiem, ponieważ robi coś ciekawego i pożytecznego dla siebie, swojej rodziny i innych ludzi. Propaguje nie tylko polską kuchnię i zdrowy tryb życia, ale również akcje społeczne łączące ludzi, takie jak sadzenie starych odmian jabłoni (bo ich jabłka nie alergizują) oraz „Menu Wolności” – wspólne świętowanie 30. rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Podczas tej akcji, od 31 maja do 6 czerwca w 30 większych miastach będą odbywały się różne wydarzenia kulinarne, do których każdy może dołączyć i… każdy może coś zjeść, bo przecież stół łączy ludzi! (Więcej informacji na stronie: www.menuwolności.pl).
Pod koniec spotkania pani Bosacka odpowiadała na pytania publiczności związane ze zdrowym odżywianiem i wpisywała autografy w książkach swojego autorstwa, które można było również kupić w naszej Bibliotece.
Spotkanie zorganizowano dzięki dofinansowaniu projektu „Być kobietą ...” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków promocji kultury. Partnerami projektu były: Muzeum Zamek w Gołuchowie – Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu, Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek”, Stowarzyszenie „Senior XXI”.

Zdjęcia:

Przeczytano: 454 razy.

Wydrukuj

Do góry