Biblioteka - Aktualności

25 października 2019 13:48 | Biblioteka - Aktualności

Spotkania autorskie z Anną Dziewit-Meller – relacja

23 i 24 października Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów zorganizowała trzy spotkania autorskie z Anną Dziewit-Miller -dwa dla młodzieży i jedno dla dorosłych. Spotkania dla dzieci odbyły się w filiach biblioteki: w Kucharkach i Tursku i oparte były na dwóch książkach autorki: „Damy, Dziewuchy, Dziewczyny. Historia w spódnicy” oraz „Damy, Dziewuchy, Dziewczyny. Podróże w spódnicy”. Podczas spotkań pisarka opowiadała o bohaterkach swoich książek: pisarkach, artystkach, podróżniczkach, władczyniach, a także o noblistce, Marii Skłodowskiej-Curie. Przypomniała ich dokonania oraz zachęcała do sięgnięcia po literaturę opowiadającą o ich interesującym życiu i wkładzie w historię.
Spotkanie dla dorosłych odbyło się w Gołuchowie i nawiązywało do społecznej roli kobiety w minionych wiekach i czasach współczesnych, a także do poszanowania praw kobiet; było również oparte na twórczości pisarki, a zakończyło się ciekawą dyskusją o współczesnych problemach społeczno-politycznych w Polsce.
Spotkania zorganizowano dzięki dofinansowaniu projektu „Być kobietą ...” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków promocji kultury. Partnerami projektu były: Muzeum Zamek w Gołuchowie – Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu, Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek”, Stowarzyszenie „Senior XXI”.

Zdjęcia:

Przeczytano: 270 razy.

Wydrukuj

Do góry