Biblioteka - Aktualności

27 lipca 2012 10:10 | Biblioteka - Aktualności

Bibliowakacje za nami

Drugi tydzień Bibliowakacji rozpoczęliśmy od wizyty w pobliskiej piekarni GS Samopomoc Chłopska. Dzieci obejrzały maszyny do produkcji chleba. Dowiedziały się w jaki sposób wypieka się pieczywo, jak przygotowuje się zakwas potrzebny do wyrobu chleba oraz jakie produkty są potrzebne do wykonania poszczególnych rodzajów pieczywa. Po powrocie do biblioteki na dzieci czekała jeszcze inna atrakcja, z masy solnej samodzielnie formowały bułeczki, chlebki oraz rogaliki, które następnie kolorowo ozdobiły.

Kolejny dzień Bibliowakacji minął pod hasłem "Język angielski na wesoło". Zajęcia poprowadziła nauczycielka języka angielskiego. Dzieci poprzez zabawę uczyły się nazywać poszczególne części ciała, poznawały kolory, namalowały portret trzygłowego potwora. Były też zajęcia na świeżym powietrzu: w tym rysowanie na betonie kolorową kredą, zabawy z piłką oraz chustą animacyjną.

Na zakończenie Bibliowakacji dzieci otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki, a wykonane przez nie prace zdobią wnętrze biblioteki.

Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów wyraża serdeczne podziękowania za pomoc materialną i organizacyjną:

Piekarni-Ciastkarni- Musiorski Artur, Piekarni GS Samopomoc Chłopska, P.H.U Art. Spożywczo-Przemysłowe Grażyna Ferenc oraz Pani Karolinie Turkiewicz-Adamskiej.

Zdjęcia:

Przeczytano: 2185 razy.

Wydrukuj

Do góry